Ariana Z rajského kopce - hovawart

Základní údaje Ariana

22. listopadu 2008 v 22:59Krásná, mohutná, velmi inteligentní, oddaná, empatická a ovladatelná fena. Narodila se 18.6.2003 v Karviné, v chovatelské stanici Z rajského kopce.

Zemřela dne 6.12.2015

Otec: Hasko Gasko Prim, Euro. Win., Svět. vít., Champ. ČR, SR

Matka: Bianka Adamův hrádek, CAC

Výška: 68cm

DKK: 2/3 - nechovná 3/4 v pěti letech

Výstavy: velmi dobrá

Zkoušky:

ZOP 100b., výborně /Baudyš/
ZZO 54b., prospěla výborně /Huclová/


FOTOGALERIE na Rajče.net

Arianka je naše živé zlato. Užili jsme si s ní, když byla velmi mladá, to je pravda. Ostatně, byla by škoda nepodělit se o některé zábavné, avšak někdy i méně zábavné, historky z jejího mládí. Budete-li mít tedy chuť a dostatek času, můžete si počíst na tomto odkazu "Arianka jako štěně" . Texty v této podrubrice jsou převzaté z našich webových stránek, které však již dávno nejsou v provozu, tomu odpovídá i styl psaní a popisované události. Dnes je vše jinak. Vše se změnilo. Z Arči, jakmile jen trochu dospěla, se stal super pes! takže případným zájemcům o toto plemeno a nebo čerstvým majitelům, kteří se potýkají s poněkud svéráznou povahou hovawartího dorostence vzkazujeme - nenechte se odradit! Nezoufejte, nevzdávejte to, bude dobře... hovawart je skvělý pes!

Dnes je Arianka naprosto bezproblémový, ideální, rodinný pes. Všechny zdravotní potíže již dávno vymizely, (jistě i zásluhou naší paní veteřinářky MVDr. Malcové ze Šestajovic). Stal se z ní vyrovnaný jedinec, skvělý hlídač, nekonfliktní, milující svojí rodinu. Zkrátka, je typickou představitelkou plemene jak po stránce exteriérové, tak po stránce povahové. Nesnáší výstavy, nechce se předvádět, nechápe proč kousat do rukávu když může rovnou do figuranta, ráda cvičí poslušnost, dobře stopuje. Poslušnost na úrovni ZVV3 bez obran a v pokročilejším věku pochopitelně (vzhledem k DKK) i bez překážek. Bohužel, jak už bylo zmíněno, pro vyšší stupeň DKK není chovná.

Ariana Z rajského kopce3


ari_stoji
 
 

Reklama