Něco velkého se událo!

22. května 2016 v 2:59 |  Aktuality
A co že se to stalo? Objevily se oči! Přišla s tím jako první Christine, alias Kristýnka a dneska už je mají všichni. Desátý den je docela brzy, ale už jsme to tu měli taky, tuším u "Béček".
Jinak musím říct, že Kristýnka je vůbec úžasné stvoření... už v tomto raném věku mne nebývale nadchla... když pominu, že je i motoricky maličko "napřed", můžu už teď s klidným svědomím říct, že z tohoto štěněte vyroste pohodová, kontaktní, inteligentní a veselá rošťanda, která navíc bude zřejmě velmi hezká. I u všech ostatních štěňátek pozoruji samozřejmě každý den také velké pokroky, přičemž se nám ta mrňata už také začínají charakterově "profilovat", takže vám to klidně můžu napráskat hned, jakej kdo je, nebo bude, protože už v tom mám celkem praxi a k tomu talent, takže se málokdy mýlím ( takhle skromná jsem odjakživa ), ale opravdu zaručit vám to budu moct až tak za dva týdny, resp. to buďto potvrdím, nebo poupravím.
Tak třeba teď v tuhle chvíli můžu říct, že Charles bude urputný a cílevědomý bojovník. Když si vytýčí nějakou metu, půjde za jejím dosažením ze všech sil a vždycky se bude všeho, co si zamane, držet "zuby - nehty". Je ochotný na sobě tvrdě pracovat, aby byl pro daný úkol vždy co nejlépe připraven. Rozměrově je z celého vrhu největší, ale nikoliv nejtěžší. Bude to takový "elegán".
V tuto chvíli nejtěžší je jeho zlatý bratr s lysinkou, který byl zpočátku nejmenší :-)
Takže Chester... puclík, baculka, robustní a kompaktní pejsek, v povaze tak trochu jako Kristýnka, je to velký sympaťák a velký oblíbenec našeho Kuby (stejně jako Kristýnka). Takže už to zase poslouchám... "ach jo, škoda, že si je nemůžeme nechat" a "nechceš si jí nechat?" a "nenecháme si ho?" a tak podobně. No, takže nenecháme. Kristýnka je zadaná a kdyby nebyla zadaná tam, kde je zadaná, byla by zadaná jinde, protože zájemců je více, než Kristýnek a Chester je sice volný, ale má pindíka a "naše" pindíky my držíme hezky stranou od našich holek.
Protože ale cizí holky by možná byly rády, kdyby byl v budoucnu k mání nějaký nový fešák, jakým Chester s největší pravděpodobností bude, počkáme si ještě chvilku a když to bude vypadat že jako jo, že by to mohl být frajer, pak ho nabídneme někomu, kdo mu dovolí pár takových šeltiích holek časem obšťastnit.
Podobnou perspektivu předpovídám i naší krásné Charlotte...
Jemná, půvabná, prozatím jakýchkoliv výstředností prostá fenka. Je maličká a ani v dospělosti to zřejmě nebude žádný obr. Charlotte má, stejně jako Christine, pořadník zájemců, takže není k mání a kdyby na to přišlo, není vůbec vyloučeno, že zůstane nakonec doma.
No a nakonec Charon...
Jeho poněkud temnější jméno vystihuje jeho samotného. Charon je evidentně mystický tvor a na tuty to bude jedno z těch štěňat, které dokonale vystihuje rčení "tichá voda břehy mele". Už to tu bylo také řečeno u jiných, takže i pro něj platí "Jo, to známe, nás neoblafneš" :-)
Charon je naprosto spokojený s daným okamžikem. Já jsem ho snad ani neslyšela vyjádřit nějakou nelibost. Snad je to tím, že se věci odehrávají přesně tak, jak on si představuje, nebo se možná dokáže dokonale přizpůsobit, nebo nevím, ale každopádně pro Charona je každá situace dobrá a z každého okamžiku dokáže vytěžit sebeuspokojení. Je to prozatím takový pohodář. I Charon už má svého budoucího páníčka.
Tak to by byla první charakteristika našich poupat... jak vidíte, nejvíce příspěvků se tu bude zřejmě objevovat právě ve "zkouškovém"...
Ve středu bude štěňatům 14 dní, budou tedy nové fotky a záznamy o jejich přírůstcích na váze a dost možná i nějaké nové povídání.

Kromě povídání o štěňatech ale jsou i nějaké novinky ze života těch dospělých...
... například náš Cato je novopečeným otcem! má pět potomků, kteří se narodily v chovatelské stanici "od Kamenité říčky", jsou skoro stejně staří jako naše "Cháčka" a jsou tam ještě nějací volní kluci. Další štěňátka po Catovi by se měla narodit začátkem června v ch.s. z Ďáblovy studánky.

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích se příští týden poprvé ukáže Betynky sestra Elenka (Eleanor) a také mladá Galadriel z loňského vrhu. Už se na ně moc těším, protože tam budu také...

Tak to by pro dnešek asi bylo všechno a ve středu se těšíme zase "na čtenou" :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.