Květen 2016

Něco velkého se událo!

22. května 2016 v 2:59 Aktuality
A co že se to stalo? Objevily se oči! Přišla s tím jako první Christine, alias Kristýnka a dneska už je mají všichni. Desátý den je docela brzy, ale už jsme to tu měli taky, tuším u "Béček".
Jinak musím říct, že Kristýnka je vůbec úžasné stvoření... už v tomto raném věku mne nebývale nadchla... když pominu, že je i motoricky maličko "napřed", můžu už teď s klidným svědomím říct, že z tohoto štěněte vyroste pohodová, kontaktní, inteligentní a veselá rošťanda, která navíc bude zřejmě velmi hezká. I u všech ostatních štěňátek pozoruji samozřejmě každý den také velké pokroky, přičemž se nám ta mrňata už také začínají charakterově "profilovat", takže vám to klidně můžu napráskat hned, jakej kdo je, nebo bude, protože už v tom mám celkem praxi a k tomu talent, takže se málokdy mýlím ( takhle skromná jsem odjakživa ), ale opravdu zaručit vám to budu moct až tak za dva týdny, resp. to buďto potvrdím, nebo poupravím.
Tak třeba teď v tuhle chvíli můžu říct, že Charles bude urputný a cílevědomý bojovník. Když si vytýčí nějakou metu, půjde za jejím dosažením ze všech sil a vždycky se bude všeho, co si zamane, držet "zuby - nehty". Je ochotný na sobě tvrdě pracovat, aby byl pro daný úkol vždy co nejlépe připraven. Rozměrově je z celého vrhu největší, ale nikoliv nejtěžší. Bude to takový "elegán".
V tuto chvíli nejtěžší je jeho zlatý bratr s lysinkou, který byl zpočátku nejmenší :-)
Takže Chester... puclík, baculka, robustní a kompaktní pejsek, v povaze tak trochu jako Kristýnka, je to velký sympaťák a velký oblíbenec našeho Kuby (stejně jako Kristýnka). Takže už to zase poslouchám... "ach jo, škoda, že si je nemůžeme nechat" a "nechceš si jí nechat?" a "nenecháme si ho?" a tak podobně. No, takže nenecháme. Kristýnka je zadaná a kdyby nebyla zadaná tam, kde je zadaná, byla by zadaná jinde, protože zájemců je více, než Kristýnek a Chester je sice volný, ale má pindíka a "naše" pindíky my držíme hezky stranou od našich holek.
Protože ale cizí holky by možná byly rády, kdyby byl v budoucnu k mání nějaký nový fešák, jakým Chester s největší pravděpodobností bude, počkáme si ještě chvilku a když to bude vypadat že jako jo, že by to mohl být frajer, pak ho nabídneme někomu, kdo mu dovolí pár takových šeltiích holek časem obšťastnit.
Podobnou perspektivu předpovídám i naší krásné Charlotte...
Jemná, půvabná, prozatím jakýchkoliv výstředností prostá fenka. Je maličká a ani v dospělosti to zřejmě nebude žádný obr. Charlotte má, stejně jako Christine, pořadník zájemců, takže není k mání a kdyby na to přišlo, není vůbec vyloučeno, že zůstane nakonec doma.
No a nakonec Charon...
Jeho poněkud temnější jméno vystihuje jeho samotného. Charon je evidentně mystický tvor a na tuty to bude jedno z těch štěňat, které dokonale vystihuje rčení "tichá voda břehy mele". Už to tu bylo také řečeno u jiných, takže i pro něj platí "Jo, to známe, nás neoblafneš" :-)
Charon je naprosto spokojený s daným okamžikem. Já jsem ho snad ani neslyšela vyjádřit nějakou nelibost. Snad je to tím, že se věci odehrávají přesně tak, jak on si představuje, nebo se možná dokáže dokonale přizpůsobit, nebo nevím, ale každopádně pro Charona je každá situace dobrá a z každého okamžiku dokáže vytěžit sebeuspokojení. Je to prozatím takový pohodář. I Charon už má svého budoucího páníčka.
Tak to by byla první charakteristika našich poupat... jak vidíte, nejvíce příspěvků se tu bude zřejmě objevovat právě ve "zkouškovém"...
Ve středu bude štěňatům 14 dní, budou tedy nové fotky a záznamy o jejich přírůstcích na váze a dost možná i nějaké nové povídání.

Kromě povídání o štěňatech ale jsou i nějaké novinky ze života těch dospělých...
... například náš Cato je novopečeným otcem! má pět potomků, kteří se narodily v chovatelské stanici "od Kamenité říčky", jsou skoro stejně staří jako naše "Cháčka" a jsou tam ještě nějací volní kluci. Další štěňátka po Catovi by se měla narodit začátkem června v ch.s. z Ďáblovy studánky.

Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích se příští týden poprvé ukáže Betynky sestra Elenka (Eleanor) a také mladá Galadriel z loňského vrhu. Už se na ně moc těším, protože tam budu také...

Tak to by pro dnešek asi bylo všechno a ve středu se těšíme zase "na čtenou" :-)

Štěňátka...

20. května 2016 v 0:29 Aktuality
... už mají všechna svá jména... děkujeme všem, kteří nám psali na Blog i do mailu své návrhy! Bylo vás hodně a hodně bylo také jmen. Takže ještě jednou díky a pokud chcete vědět, jaká jsme vybrali, můžete se podívat na stránku štěňat, kterou již mají naše "Cháčka" vytvořenou.
Do fotogalerie na Rajčeti jsem nahrála nějaké fotografie, které byly pořízeny když byly krysičkám 4 dny a také nějaké z dneška, ale musím si postěžovat, vůbec se mnou ten potěr nespolupracuje. Jakmile vezmu do ruky fotoaparát, koukaj se hnedle smotat jak svinky, nebo strčit hlavu pod bráchu/ségru.

O víkendu bych chtěla napsat něco víc, ale vzhledem k tomu, že mám v pondělí zkoušku z genetiky, raději nic slibovat nebudu. I když... v takových případech, kdy se opravdu musím učit, obvykle najednou FAKT NUTNĚ potřebuji dělat spoustu jiných věcí, takže kdo ví...

Štěňata vrh Ch

20. května 2016 v 0:09 Štěňata - vrh Ch
Dne 10.5.2016 se nám narodilo 5 štěňátekFotogalerie štěňat ZDE
CEA DNA R/R - non affected
MDR1 N/N - non affected
Plnochrupý, 37cm
Koeficient příbuznosti 0%

Štěňátka:

Trikolorní pes CharlesPorodní hmotnost: 258g

1. týden - 402g
2. týden - 527g
3. týden - 675g
4. týden - 948g
5. týden - 1405g
6. týden - 1801g
7. týden - 2155g

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlatý pes Chester
cca. 36 cm, obě varlata, neplnochrupýPorodní hmotnost: 226g

1. týden - 415g
2. týden - 575g
3. týden - 745g
4. týden - 944g
5. týden - 1335g
6. týden - 1680g
7. týden - 1838g

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlatý pes Charon
cca. 36 cm, obě varlata, chybí P3 PH, LH, P4 PD, LD
Oboustranná luxace patelly 2.stupněPorodní hmotnost: 232g

1. týden - 368g
2. týden - 467g
3. týden - 616g
4. týden - 823g
5. týden - 1127g
6. týden - 1450g
7. týden - 1655g

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlatá fenka ChristinePorodní hmotnost: 245g

1. týden - 392g
2. týden - 488g
3. týden - 620g
4. týden - 860g
5. týden - 1255g
6. týden - 1659g
7. týden - 1878g

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trikolorní fenka Charlotte
34cm, chybí P4 LDPorodní hmotnost: 229g

1. týden - 348g
2. týden - 464g
3. týden - 585g
4. týden - 813g
5. týden - 1136g
6. týden - 1443g
7. týden - 1642g

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Máme 5 štěňátek!

10. května 2016 v 23:41 Aktuality
Máme skvělou zprávu!

Dnes v noci, tedy 10.5.2016, se nám narodilo 5 štěňátek! Máme jednu zlatou a jednu překrásnou trikolorní holčičku a zbytek jsou kluci - dva zlaťáci a jeden trikolor. Jejich příchod na svět byl tentokrát komplikovanější, protože se jeden z těch výtečníků chtěl prodrat ven zadkem napřed, ale kdesi to trochu uvázlo, takže se nakonec narodili císařským řezem, ale v zásadě to nijak nezměnilo tu situaci, že jsou to krasavci s elánem a obrovskou chutí do života a především do jídla :-)
Jejich matka Esterka se se zákrokem taktéž vyrovnala bez problémů a skvěle se stará.
Štěňátka mají již založené své album na Rajčeti a v něm pár prvních fotografií. Jejich kvalita je sice bídná, ale něco na nich poznat je. K nahlédnutí ZDE
Nelehký úkol nás čeká se jmény... vymyslet pět jmen na "CH" není žádná sranda... doposud jsme postupovali více méně tématicky, tedy všechna jména v každém vrhu měla něco společného. Měli jsme tu římskou honoraci, zástupce anglických královských rodů, Elfy, české Honzy :-) ... takže bychom v tom chtěli dál pokračovat, ale pět adeptů na jména ve společném tématu od "Ch", to už je trochu komplikovanější. Prozatím máme dvě jména a to pro trikolorního pejska a trikolorní fenku, ti budou Charles a Charlotte a přes to vlak nejede. Malý zlatý kluk s lysinkou byl na FB navržen na Chipa, ale to se nám trochu odchyluje, nicméně, pokud nebude zbytí, může to být Chip. Takže... toto bude úkol pro vás, kteří sem chodí nakouknout, jestli se tu jednou za rok něco náhodou neobjeví... posílejte své tipy na jména, aby se co nejvíce hodila k již vybranému Charlesovi a Charlotě.

Charles

Charlotte

zlatý pejsek

zlatý pejsek 2

zlatá fenka