Květen 2015

Další videa

3. května 2015 v 3:43 Videa
Všechna videa pohromadě ZDE

Vrh C, 2013


Damián z Lomu ve Skále:


Štěňátka 2013 - vrh C a D:


Malá Betynka a zbytek smečky:


Celeste z Lomu ve Skále - agility

Gildor má spoustu práce...

3. května 2015 v 2:52 Aktuality
Gildor je prosím ten pejsek s mini límečkem, tenhle:

Gildor předevčírem zjistil, že má čtyři nohy. Začal proto pilně trénovat chůzi a posilování a jde mu to celkem slušně, však má na to taky konstituci. Tedy ne, že by jeho sourozenci byli nějaké pecky, ale k tomu se dostaneme později.
Gildor je Elf, je to tedy osobnost veskrze kladná a rozhodně půvabná. Gildor má překrásnou hlavu a je vždycky a za všech okolností podle očekávání naladěn. Nestěžuje si, na rozdíl od Gil-Galada na životní útrapy a je to spíš pohodář. Nebude asi tak prudce elegantní manekýn, jako jeho bratr Gil-Galad, který po matce zdědil určité znaky fascinující okolí zvnějšku, třeba dlouhý krk a ladné křivky, ale je to celkově hezký, kompaktní pejsek a bude to parťák s velkým "P", na to dám krk.

Jeho sestra Galadriel je opravdu kus ženský...

Ona je prostě úžasná... Galadriel je také Elfka, takže jí musíme fandit... má krásnou hlavu, zajímavou barvu a velmi klidnou povahu, dá-li se to tak v tomto věku říci. Je to velká sympaťačka. Svým způsobem je podobná Gildorovi, jen je podstatně větší... je to rekordmanka, její hmotnost ve stáří jednoho týdne - 554g nemá v dosud narozených fenkách u nás konkurenci. U ní, stejně jako u Gildora platí, že spíše než matadorka výstavních kruhů to bude fajn kámoška do nepohody, ale asi bychom neměli moc předbíhat, protože je nám jaksi teprve necelých čtrnáct dní, že... jo a mimochodem, slečna už má i kus pravého oka.

Ovšem i když je nám teprve necelých čtrnáct dní, můžeme už nyní s jistotou říci, že Jeho Veličenstvo Gil-Galad, bude velký elegán a fešák...


Je to pejsek s vynikajícími tělesnými proporcemi, má krásný dlouhý krk, dobrý formát, pěknou hlavu a slušné úhlení... na druhou stranu je to pejsek, který o sobě dává vědět... jestliže slyšíme z porodnice hlasový projev štěně z tohoto vrhu, je to zcela jistě Gil... Gil si stěžuje vždy, když...
- zabloudí
- má hlad (a to má pořád - 572g v jednom týdnu)
- chce se mu kakat (díky tomu, že se permanentně přepíjí, je to dost často a přitom dokáže znečistit sebe, bednu i sourozence)
- chce se mu čůrat
- nechce se mu ležet na okraji (chce být uprostřed, v chumlu)
- nedaří se mu přelézt přes Galadriel (tomu se ovšem nelze divit)

Ostatní štěňata se projevují jen urputným mlaskáním, když visí matce na cecku. A to je vždycky, když je s nimi Esterka v bedně. Esterka už tam proto přes den raději ani moc nechodí. Potvora jedna. Jako, dovedu pochopit její argumenty, které mi sděluje svým pohledem, když jí nadávám, že furt někde trajdá. Říká mi pak vždycky svýma očima:
"No prosím tě, co vyvádíš? koukni se pořádně na ty čuňata, jak jsou tlustý a velký, FUJ! Nakonec, máš to i v těch svých tabulkách, co si tam nahoře klofeš do tý hučící bedny. A taky moc dobře vidím, jak vzdycháš při jejich vážení. A víš ty co? podívej na mě, na chudinku, jsem jak za groš kudla... ale to je ti zjevně šumák, protože jinak bys mi neodpírala přistup k odpadkovýmu koši - co mi to dalo práce posledně, roztřídit to všechno na poživatelné a nepoživatelné, plná kuchyň toho byla, ale aspoň jsem se trochu najedla..."
Tolik tedy Esterčin názor na věc a vzhledem k tomu, že štěňata jsou v tomto směru skutečně více než spokojená, podle psího asi i ví, co dělá a proti tomu nic. Ale... když to vezmu z hlediska hygieny, jsem běsná, když vidím, že ona se někde poflakuje a mezitím se bednou, nebo i přes sourozence, plazí kálící štěně, za sebou vleče mléčnou stolici, která ne že nesmrdí, smrdí a to pekelně, vyválí se v tom ono i ostatní štěňata a než ona se uráčí dorazit do hnízda, tak jsou od toho všichni a je to všude a třeba zaschlý. Takže Esterka to fakt fláká a buďto já trpím poruchou paměti, když si nevzpomínám, že by se u předchozích vrhů něco takového v takové míře řešilo, nebo se z Esterky stává lempl.

Štěňátka mají své fotografie na Rajčeti , moc jich ještě není a kvalita také nic moc, ale nové a snad už i lepší by měly být pravděpodobně v úterý, i když nevylučuji, že to bude i dříve.
V naší fotogalerii je i spousta nových fotografií z procházek a to jak našich rodinných, tak společných s ostatními šeltičkami. Fotila jsem i na obou klubových výstavách v Počernicích, tak kdyby se chtěl podívat někdo, kdo ještě "není v obraze", tak může tady: Klubová výstava Horní Počernice 18.4.2015 a Horní Počernice 19.4.2015
Vytvořena byla už i sekce "Štěňatka vrh G", kde jsou profily jednotlivých štěňat a jejich váhové tabulky.

Ve fotogalerii z domácích procházek dominují fotky Betky. Betka je totiž tvor nadmíru fotogenický a je to způsobeno především tím, že jednak má skvělou barvu, která vyhovuje dynamickému rozsahu za všech podmínek a v každém prostředí barevně ladí a jednak tím, že kdykoliv se zastaví, stojí přepychově, což mě instinktivně dráždí ke cvaknutí. Taková trochu deformace. Jo, když už jsme u toho, jak Betka v každém prostředí barevně ladí, tak když náhodou neladí a vytvoří kontrastní rozdíl, je tak hodná a uvědomělá, že to rychle napraví, jako třeba zde, na tomto videu...


Když ještě byla Betynka čistá, zúčastnila se obou výstav v Horních Počernicích. V sobotu se ve třídě mladých umístila na druhém místě z patnácti fen, tedy byla "Výborná 2" a v neděli "Výborná 1 s titulem CAJC a BOJ". Mám z ní velkou radost, protože kromě toho, že je hezká a pravděpodobně bude i výstavně úspěšná, je to chytrý a temperamentní tvor, který má rád akci, lidi, děti a celkem nic jí nedělá problém.

Ráda bych zdejší čtenáře (jsou-li vůbec nějací) také pozvala na klubovou výstavu KCHCS do Humpolce, která se bude konat 30.5.2015. Zejména vy, kteří máte nějaké hezké šeltičky a dosud jste s výstavou váhali, ještě máte možnost se stále přihlásit! Kdybyste nevěděli jak na to, klidně mě kontaktujte...


Propozice a informace jsou na klubových stránkách Klubu chovatelů Collií a Sheltií