Štěňátka

10. června 2013 v 1:11 |  Aktuality
Po včerejším stručném info o narození Esterčiných štěňátek dnes přináším pár podrobností...
Celý porod probíhal hladce, bez komplikací a i relativně rychle. Od prvních příznaků blížícího se porodu, které u Esterky spočívaly tentokrát pouze v mírném poklesu teploty, budování si hnízda v rajčatech a jednorázové nevolnosti, neuplynulo do porození prvního štěněte ani 24 hodin.

Samotný porod štěňátek byl velmi plynulý, zabrat dalo Esterce pouze první štěňátko, blue-merle fenka, jejíž porodní váha byla 298g čímž si vysloužila titul "BigBagryně 2013", ale pak už to jelo celkem svižně... krátce na to se narodil trikolorní pejsek s váhou 215g a následovala velmi krásná trikolorní fenka, věrná kopie Belle, alias "Krtka" s váhou 246g. Po tomto výkonu následovala delší pauza, při níž se Esterka tvářila jako že pokud jde o ní, má splněno. Člověk by jí to podle chování snad i věřil, kdyby se jí pod hrudníkem ovšem nedělaly boule... v této pauze jsem jí tedy nakrmila, vyměnila podložky a šla jsem se dívat na televizi. V porodnici byl klid, narozená štěňátka spokojeně visela na ceckách a vůbec, byla pohoda. Když to v televizi zrovna začínalo být napínavé, přišla se dolů štěňátkama pokochat Linda a dotázala se mě, zda nevadí, že ta štěňata leží v té krvi a na mokru... chtěla jsem namítnout, že jsem čistě podestýlala, ale to už byla neteř evidentně urputně zaujatá náročnou početní operací z jejíhož výsledku učinila závěr, že štěňata nejsou tři, nýbrž čtyři. Nádherného modrého pejska s váhou 268g si tedy Esterka potají sama porodila, vybavila a nastrkala pod cecky. Po tomto jsme i porodu posledního štěněte, trikolorního pejska s váhou 216g jen přihlíželi.
Celé to bylo pohodové, Esterka si počínala suveréně a zkušeně a já jsem tomu opravdu moc ráda.


Jeden porod nás čeká ještě v týdnu, kdy čekáme zlatá štěňátka od Joy, která rodila naposledy v roce 2010. Uvidíme, zda i ten proběhne tak hladce, moc bych si to přála.
Trochu problém mám s tím, že holkama třískají hormony a doma se chtějí navzájem zabít. V našem domě není problém je úplně oddělit a také to tak máme, Esterka je v přízemí a Joy v patře, ale drama nastává, když je třeba Joy vypustit na venčení, protože na zahradu se chodí přes místnost, kde jsou štěňata Esterky. To pak nesu Joy v náručí, Esterka na mě skáče, cvaká po Joy zubama, Joy se zmítá jako když má padoucnici, řvou na sebe a vůbec, je to peklo. Tohle prostě nějak musíme vyřešit.
Ve fotogalerii http://zlomu.rajce.idnes.cz/Stenatka_vrh_C/ je pár fotografií štěňat, každé jednotlivě se pokusím vyfotit až zítra, kdy jim zřídím zároveň i jejich sekci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdena Zdena | 10. června 2013 v 9:01 | Reagovat

Krásnučké :o) Naozaj som si všimla, že je tam jedno šteniatko skoro ako Belle. Nech sú všetky krásne, zdravé a nech robia svojim majiteľom radosť :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.