Prosinec 2012


Všechno možné

8. prosince 2012 v 2:44 Aktuality
Od poslední aktualizace jsem měla rozepsáno několik článků, ale nějak se mi nepodařilo ani jeden z nich dopsat. Žádný už dnes není aktuální a navíc po opakovaném přečtení se mi ani jeden z nich nezdá vhodný ke zveřejnění. Možná bych to tak měla dělat pořád, nechat článek vždycky pár dní uležet a pak na něj znovu kriticky nahlédnout, dost možná by tu nebyla ani řádka.
Psalo mi pár dobrých duší, zda ještě žiji... inu, snad ještě ano. Pokud jde o naše psy a zvířata vůbec, nestalo se od posledně nic, co by někoho zaujalo či významněji pobavilo. Stojaté vody nedávno maličko zčeřil náš kocour Oskar, když mi v zubech přestěhoval myš z podkroví do obýváku a tam jí blahosklonně daroval svobodu, snad abychom si také užili nějaké té zábavy...

TOM A JERRY

... zábava to byla skutečně náramná, obzvláště tu první noc, kdy mi zvědavý myší dorostenec dělal společnost v posteli a laškovně mne šimral ocáskem na zádech, zatímco se mi Oskar v hlubokém bezvědomí rozvaloval na nohách. Ačkoliv se myší nebojím, do postele si je obvykle neberu, takže jsem byla tak trochu naštvaná a už se mi tam pak moc spát nechtělo. Určitě to chápete. Měla jsem za to, že ta myš prostě musí pryč, protože snad na tom ještě nejsem tak špatně, abych neměla na výběr s kým jako budu trávit noci v posteli... pro jistou kocouří neschopnost tu myš na druhý den nějak vyšťourat z pod nábytku, jsem jí chtěla večer vlastními silami vylákat za pomoci piškotu, díky kterému jí ostatně ten kocour i prvně chytil. Očekávala jsem při tom nějakou spolupráci z jeho strany, poněvadž u té knihovny na tu myš už asi hodinu číhal (asi abychom neřekli), ale namísto toho jsem se od něj dočkala toho, že jí ten piškot normálně tlapou zastrčil pod tu knihovnu, takže nemusela riskovat ani fousek. Chvíli poté, co ten kocour nakrmil myš, odebral se k zaslouženému odpočinku do postele a více o ní nejevil zájem. Naštěstí se myš pravděpodobně dole necítila příliš bezpečně a kamsi se přestěhovala, takže máme zase po zábavě.

NOVÉ KOŠTĚ...

Zábavné to mám ovšem nyní v práci. Respektive je to spíše pokračování neuvěřitelné frašky zinscenované mladou politickou generací, která nám kvasí na nižších politických úrovních ( městských částech, obcích, krajích ) a která až tam patřičně dokvasí, nahradí možná letité zvětraliny na vyšších úrovních. Takže bude ještě hůř. Jestliže dneska se ještě rozkrádá a podvádí víceméně utajeně, tedy rozuměj do doby, než na to nějaký novinář přijde, nebo to jeden na druhého práskne, aby se toho prvního zbavil, tihle mladí kradou, podvádějí a kašlou na pravidla a zákony naprosto bez skrupulí, bezostyšně, beze strachu, že je někdo zastaví, protože prostě není kdo. Nepohodlní a nebezpeční se jednoduše odstraní, na jejich místa přijdou kamarádi a spřízněné duše, případně absolutně neschopní a hloupí jedinci, kteří jedině tak dostanou někde šanci a platí pak za ni svojí absolutní loajálností, slepotou a neschopností mluvit a přemýšlet.
Na těchto úrovních se pak vesele přidělují zakázky firmám jejich známých, jistě a samozřejmě bez nároků na odměnu, to vše ovšem bez řádných a poctivých výběrových řízení a lítají přitom statisíce z obecních rozpočtů... v rámci rádoby bohulibých záměrů, třeba "integrace oslů do společnosti schopných přejít přechod na zelenou", se čerpají dotace z fondů EU, což má pro "neosly", kteří mají většinu, asi takový význam, jako jestli ráno vstanou v 6.30, nebo v půl sedmý. Zatímco "osly" nikdy nikdo nenaučí samostatně chodit na zelenou i kdyby ty peníze šly fakt na ten projekt a ne jen účetně, ostatní budou pořád v ulicích šlapat do hoven a objíždět sídliště dokola, protože nemají kde zaparkovat. Za stejné peníze, tedy za obecní peníze a peníze z EU se budou partičky těchto mladých a perspektivních politiků a jejich nádeníků jezdit rekreovat do světových letovisk a velkoměst, kde si budou "jakoby" vyměňovat zkušenosti a zkoumat, jak se daří jinde "učit chodit osly na zelenou".
Tedy tací lidé nyní často sedí na mnohých radnicích a jiných "nižších" politických postech. Tito lidé, aby se mohli patřičně rozvíjet, obklopují se právě takovými lidmi, kteří jim jaksi "nebudou překážet"... jednoduše řešeno hlupáky, nevzdělanci, neschopnými chudáky a v neposlední řadě také psychopaty, kteří mají nějakou úchylku, jež jim bude vrchností tolerována, pokud jinak budou "hodní", na ostatní netřeba hledět. A tak je tomu i u nás.
Nepohodlní, co přemýšlí a znají zákony a kompetence jsou nahrazováni idioty, kteří nejsou schopni napsat souvislou větu, případně slovo gramaticky správně. O kompetencích, pravomocích a problematice v oblasti veřejné správy nemají ani tušení a tak každý jejich, byť ojedinělý počin, je fiaskem, ale naštěstí pro ně, skutečná činnost se od nich fakticky nečeká.
Takové nepříjemné změny ve vedení se v posledních dvou letech dotkly několika odborů v mém zaměstnání a nedávno bohužel, také odboru mého. Jak už je u nás v práci poslední dobou zvykem, zvítězil ve výběrovém řízení na vedoucího člověk s podivnou profesní minulostí, jehož poslední štací byl úřad práce a jehož životopisy visely na různých veřejných Joblistech. Bývá vcelku pravidlem, že takový člověk samou vděčností těžko uhlídá své tělesné fyziologické procesy před těmi, kteří mu "dali šanci" a potom si ovšem, zřejmě sám sebou znechucen, ve snaze pozvednout si ego alespoň sám před sebou, vyvažuje svá "totální vyprázdnění" chováním ke svým "podřízeným", kteří ho ovšem dalece převyšují nejen věkem, ale i dosaženým vzděláním a schopnostmi... takový člověk bývá zpravidla mistrem světa, v zásadě s podřízenými nekomunikuje (udržuje si profesionální odstup), jeho první starostí je, aby měl v kanceláři vymalováno a dostal nový nábytek a podivuje se, že podřízení IT pracovníci (které samozřejmě brzy vyrazí) mají čas uvařit si jednu kávu denně. Další jeho starostí je shánění administrativní pracovnice, která mu bude zvedat telefony a rozlepovat obálky s reklamními letáky a s pozvánkami na všemožné semináře. Takový člověk je vám potom schopný tři dny po svém nástupu zaslat následující e-mail ( zveřejněno v původním znění, bez úprav):

"Dobry den,

Zaslete mi prosim prehled cinnosti ktere vykonavate a v jakem rozsahu vas tyto cinnosti zamestnavaji. Termi pondeli 10 hod.

Dale Vas zadam o provdedeni uklidu v kancelari aby bylo mozne od stredy pradat uklid kancelace HS k pravidelnemu kazdodennimu uklidu.


Dale vas zadam o pristup do kalandare ke budete udrzovat svuj denni rozvr pochuzek.


Dale vas zadam zaslani odkazu na cerpani rozpoctu o kterem jsme mluvily zacatkem tydne a zaroven na dokumentaci. Zaroven i k dokumencaci. Nikde jsem nenasel pristup k heslum jak napr. VMware, zalohovadi, pole a pod. "


Tak abych si spravila chuť, poslouchám teď s oblibou tyto skvělé songy:

Florence + The Machine - Breath Of Life


Florence & The Machine - Rabbit Heart (Raise It Up)