Červen 2012

Naše štěňata mají 4. týdny

22. června 2012 v 2:34 Aktuality
Pěkná pakáž z toho roste, ale co jsme taky od toho mohli čekat, že... ustavičně se to někde šmrdolí, z bedny se to sápe, ječí to když se mu to nedaří, štěká to, jakmile se někde něco šustne a vůbec, už to začíná slušně divočit. Jo a prasata to jsou hrozný. Jestli jsem si u Ášišlů stěžovala na jejich permanentní vyměšování, tak to bylo NIC proti tomuhle. Tohle jsou totiž bernardýni a podle toho taky tak vypadá. Dala jsem si na savé podložky stranou do hrníčku čtvrtinu svého tabulkového platu zaměstnance veřejné správy...
... tento "hrníček na chcaní" stojí hned vedle hrníčku s druhou čtvrtinou mého platu určeného na pohonné hmoty a ten zase stojí vedle hrníčku se čtvrtinou platu na energie, ale pozor, ne vedle hrníčku se zbytkem peněz určených k pokrytí naprosto základních výdajů, především na parchanty (Votvírák v Milovicích, sobotní klub Callypso, gel na vlasy, pičifuk do podpaždí, aby nesmrděl, když se v tom parnu potí narvanej v džínách, triku a košili, chudák... sem tam pizza, Spiderman pavučinometač, nový díl Fify, bonbóny z automatu, kapesné, kapesné, kredit, triko pro absolventy Zeddéeš, rozlučák ve škole, rozlučák na fotbale, atd.)
A teď...
Otázka č. 1 - na kterém místě stojí "fekální hrníček"?
Otázka č. 2 - který hrníček je první prázdný?
Prozradím jen odpověď na otázku č. 2... ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že zákonitě hrníček na zajištění nákladů na provoz lidských mláďat zeje jako první prázdnotou, není tomu tak. Tuhle jsem se fakt snažila, protože jsem čekala návštěvu. Všechno jsem jim to tam vyměnila, ačkoliv jsem to předtím dělala asi šest hodin zpátky, a co myslíte? Krysy se probudily a už to jelo... první louže od bernardýna, druhá louže od bernardýna... a aby to fakt stálo za to, vymyslely si ženský super zábavu - útok na bráchu, který zrovna kadí a pekelně se na to soustředí. Takový útok je třeba vést zásadně tak, aby se v tom vyválel fakt celej, nestačí to mít namatlaný jen na zadnici a patách.
Jinak jsou to ovšem všechno berušky vrtichvostky... povahy mají skoro všechny na jedničku s hvězdičkou, vede Kluk a Lysina co do neohroženosti a zvídavosti.
Kluk je pro každou špatnost, šašek, pořád v pohybu, všechno prozkoumá a především je to ohromný "pusinkovač". Jestli je někdo schopný vám dokonale olízat nos a tulit se, je to on. Řeknu mu "dej mi pusinku" a on pusinkuje. K jídlu má vztah veskrze pozitivní, ale je třeba krmení absolvovat sice důkladně, ale rychle, aby byl čas na blbosti, než odpadne. Fotit se moc nedá, protože je tuhle tady a za vteřinu už jinde.


Lysina je naprostá pohodářka. Je nadšená, když se s námi může bavit, pořád přátelsky a pozitivně naladěná, rozvalí se na záda a užívá si drbání, je fantastická. Jídlo si vysloveně užívá, je třeba vše vyžrat do posledního drobku a pečlivě si to vychutnat. Fotit se dá, ale jen v tom zlomku vteřiny, kdy nevrtí ocasem nebo rovnou celým zadkem.


Z princezny se stala "drsňačka", všechno ohlídá, pořád ve střehu, leccos okomentuje, ale ráda se nechá chovat a je moc pěkná. Jídlo bere jako věc, která je potřebná ke zdárnému vývoji, ale nijak víc to neřeší. Fotit se dá velmi dobře, vysloveně si to užívá, vypne hruď, vytáhne krk a koukej fotit a páníčku ty se dívej, že i plesnivka může bejt hezká!


Krtek je kapitola sama pro sebe. Hloubavý tvor, jak už jsem tu jinde psala. Do pondělka si tak nějak vystačila sama. Hlavně pohodička, uvelebit se někde a moc se nenamáhat. V pondělí nastal zlom. Je to pěknej rošťák, zabíjí uzel a leze z bedny, poněvadž je potřeba všechno prozkoumat, poznat, vyanalyzovat a sepsat doktorandskou práci. Na jídlo moc není, ještě tak mámin cecík, to jo, ale průmyslovou stravou pohrdá a vůbec, jídlo je ztráta času, který je potřeba věnovat badatelské činnosti. Focení vyloženě nesnáší, nahrbí se, roztáhne nohy, loupne po mě těma očima, jakože není žádná "blbá misska", aby se mi předváděla, ona je přeci "intoška"

Všechna štěňata byla dnes (včera) podruhé odčervena, také zvážena (ani se tam nedívejte, ale kdyby přeci jen, mají to u sebe v sekci "Štěňata vrh B) a trochu vyfotografována, ale hlavní focení bude v sobotu odpoledne.

Nové fotografie štěňat...

18. června 2012 v 2:21 Aktuality
... do fotogalerie na Rajčeti přidány nové fotografie štěňat z neděle a pár fotografií ze soboty, kdy nás navštívila Zdena s Aishou a Helena s Alishou a rodinou.
Bylo to moc fajn, jsem ráda, že jsem se se všemi viděla!
Bohužel dnes víc už nestíhám, takže povídání o štěňatech musím odložit na později...

Štěňata mají 3. týdny...

15. června 2012 v 1:21 Aktuality
... a já prostě absolutně nic nestíhám... žádné velké povídání dnes tedy, to si nechám na víkend, který bude celkem náročný, protože přijede Zdena s Aishou, Helena s Alishou, Michaelou a Bobem a vůbec, bude tady šrumec a bude hodně fotek. O víkendu, nejspíše v neděli, přibude také předběžná charakteristika jednotlivých štěňat.
Teď ovšem jen ve stručnosti... rostou jim zuby, všichni už umí "běhat", začínají mít všichni celkem slušný roupy, absolvovali ve středu večer první jogurtový příkrm a bylo to moc prima, měla jsem rázem jogurtová štěňata a taky jogurtový koberec, což ovšem vůbec nevadí, protože ho čekají ještě mnohem horší věci. S největší pravděpodobností to budou jeho poslední chvilky u nás a vyměním ho za nový, který snad také alespoň dva vrhy u nás vydrží...

Ve čtvrtek měli k večeři kaši a tak jsem tedy měla "kašová" štěňata, což v případě Krtka platilo stoprocentně, protože ta místo jídla myslela na blbnutí a celá se v tom vyválela. Nicméně v obou případech to zpucla štěňata až do mrtě, čímž mě velice potěšila a již se těším na jejich další váhové přírůstky, které jsou opravdu "pěkné", jak si můžete přečíst v sekci "Vrh B"...
Do fotogalerie na Rajčeti http://zlomu.rajce.idnes.cz/Stenatka_vrh_B přidány nové fotografie z 20. a 21. dne života našich štěňat a ze dneška, tedy ze tří týdnů také jedno malé video z "bedny"... (kdyby tu náhodou bylo něco jiného, tak prosím refresh stránky)
Jak už bylo výše řečeno, další focení a natáčení chystám na víkend, snad se mi podaří něco vytvořit při slušném osvětlení...

Rošťáci

11. června 2012 v 10:55 Aktuality
Více videí v sekci "Videa"...

Štěňata vrh B videa

10. června 2012 v 21:31 Videa
Štěňata 17. dníŠtěňatům je 16. dní...

10. června 2012 v 2:24 Aktuality
... a už to nejsou ty čerstvě upečené vánočky, co se připlazí k máminýmu cecku, napucnou si břicho a spí. Kdepak... tady se z vánoček během jediného dne stali malí pejsci. Přesně čtrnáctý den přišel totiž ten úžasný okamžik, a opravdu, ať to zní jakkoliv nadneseně, je to fakt, je to naprosto skvělý okamžik, kdy jsem přišla k bedně a Lysina s Klukem, kteří byli zrovna vzhůru, se ke mě začali batolit, vrtěli přitom ocáskama a když se ke mě přibatolili, chtěli mi ukousnout prst. Svalili se na záda, mrskali tlapkama jak chrobáci a nechali se labužnicky drbat na pupku. To je ovšem velký mezník v jejich životě! Od té chvíle jsou to totiž tvorečci sociální... vrtěj ocasama, štěkají na sebe (Kluk je v tom fakt přeborník, v Šumperku z něj budou mít jistě radost), žužlaj si navzájem uši, tlapy a ... spí u mě v posteli. V tom je zase nedostižná Lysina. Zatímco její sourozenci jsou ještě v neznámém prostředí maličko nesví, přeci jen, příroda káže malému štěněti zůstat ještě v bezpečí pelíšku, Lysině je to celkem šumák, kde se rozvalí, hlavní je, že je tam se mnou. Ona je totiž vůbec úžasná. Všichni jsou její potencionální kamarádi a všechno je fajn... jejím majitelům upřímně gratuluji a i kdyby z ní měl být velikostí fakt berňák, sázím na to, že povahově to bude poklad...

Kluk bude darebák, temperamentu má v sobě tolik, že když to na něj přijde, je mu bedna malá. To on se vám tak posadí a čumí... evidentně v tu chvíli velmi intenzivně přemýšlí, což se projevuje takovým tím přiblblým, nepřítomným výrazem, někdy kýváním hlavou, zřejmě pod tíhou těch myšlenek. Když je po nějaké chvíli myšlenková kapacita jeho těžké kebule již zcela naplněna, přemění se tato mentální energie na energii kinetickou a vystřelí ho do prostoru. Kluk se řítí prostorem porodní bedny, nohy jen stěží stíhaj, takže se nevyhneme pár kotrmelcům, ale nevadí, jedeme dál, nejsme přeci žádné bábovky a je třeba dosáhnout stanoveného cíle... cílem bývá zpravidla nějaká sestra, nejčastěji ta, která hnípe. Však co má taky hnípat, když von je plnej té energie, že...

Krtková je velký myslitel... a rozvážnost nade vše. Než něco učiním, musím si to důkladně promyslet... stojí mi to za tu námahu? Pokud ano, musí to být dokonalé... chodit, tsssss.... to umí každej hňup, ale pořádně chodit, to umím jenom já! Všechno podrobím pečlivé analýze... jako dneska venku... co je to? není to čtyřlístek? je to čtyřlístek... čtyřlístek nevypadá jako cecík, tudíž se to do tlamy nebere, jsem chytřejší než ten tuňta, co vypadá jako já, akorát má pimpulu a límec, ten toho má plnou hubu. Kdyby se mě zeptal, ušetřil by si ty grimasy. Já vím totiž všechno...Princezna je slušnej mazel a taky manekýnka... hlavně, aby mi to slušelo! Vyfoť mě! mě! mě! A proč mě pořád fotíš z té druhé strany? foť mě tam, kde mám ten černej flek na oku, se mi totiž moc líbí, dělá mě to zajímavou. A krk mi vyfoť, ať všichni viděj, jak ho mám dlouhej a koukej mě pod ním hezky podrbat, víš přeci, jak to mám ráda! Skoro jako tvůj nos, co jsem ti tuhle olízala, než jsem se ti vyčerpaně zavrtala pod ucho a usnula tam...


Esterka je stejná sviňa jako kdysi Joy. Možná ještě o něco větší... proč na ty malý skřety tak šišláš? a proč se s ním muchláš? se mnou se budeš mazlit! na mě šišlej, žádný štěně už tady není, právě jsem ho zalehla, takže mě koukej podrbat na břichu, mám na to právo, před čtyřma hodinama jsem tu sebranku nakrmila, což mě dost vyčerpalo, tak to laskavě oceň! A nasyp plnou misku, kocourům už jsem to sežrala, mám hlad...
... má pořád hlad a i když ho nemá, stejně žere. Je schopná se tak přežrat, že to klidně pak vybleje. Co vybleje, to si nechá na potom, protože to už jí nikdo nevezme.
Je to mistrině provokatérka. Přijde z venku... štěňata spí, je tedy třeba je trochu popíchnout. Šmejdi mrňaví se nebudou jen tak flákat, život je pes, je třeba je na to připravit. Čumákem to tam teda přeorganizuje, probudí všechny skřety a aby se neřeklo, tak olízne dvě prdky... a zdrhá pryč z bedny. Z bezpečné vzdálenosti pak s uspokojením sleduje, jak se děcká marně pídí po struku...

Naše štěňátka byla ve čtrnácti dnech poprvé odčervena, vůbec jim to nechutnalo a někteří jedinci nám byli schopni aplikaci i mírně zkomplikovat. My jsme se ovšem nedali a tak tuto proceduru nakonec absolvovali všichni beze zbytku...
Nové fotografie ze čtrnáctého, patnáctého a především šestnáctého dne, kdy byli mrňousové poprvé venku, jsou zde:

10. den života štěňat je za námi...

4. června 2012 v 1:34 Aktuality
... a s ním několik novinek. Novinka číslo 1. - máme očka. První mi je ukázala Lysina a Krtek, to bylo už dopoledne. K večeru se rozlepil Kluk a večer se zalesklo u Princezny.

Na Princeznu jsem obzvláště zvědavá, jaké bude mít oči, ale to ještě pár dní potrvá. Jinak jsou to pěkní macci. Například Lysina vypadá jako bernardýn, nebo ještě lépe - jako berňák. Kluk vypadá jako rotvajler a Krtek jako rotvajlerka.

Už je raději ani nevážím. Abych z toho neměla osypky, skončila jsem s tím na týdnu a další vážení bude až v jejich čtrnácti dnech.
Dneska jsem se mimo jiné věnovala administrativě. Musím se přiznat k tomu, že vyplňování formulářů a podobné úkony mne k smrti nebaví a vždycky si musím dávat pekelně záležet na tom, abych to nezkazila, protože myšlenky mi přitom ubíhají stále někam jinam či k něčemu jinému, co bych dělala raději než tu otravnost, co dělám v tu chvíli. Bohužel většinou se snažím tak vehementně, že to pak musím ještě několikrát přepisovat. Jako tuhle přihlášky svého syna na střední školu, kde se mi podařilo dvakrát za sebou! vynechat ve výpisu jeden předmět, čímž se mi zcela posunuly příslušné známky, takže měl rázem z matiky jedničku a z pracáku čtyřku, což by pro mě bylo sice přijatelnější než opačně, ale bohužel není tomu tak. Ale zpět k věci. Takže dnes bylo potřeba vyplnit přihlášku na NVP v Boleslavi, dát dohromady všechny potřebné dokumenty k přihlášce vrhu, tuto vyplnit ve čtyřech originálech a ovšem také vymyslet štěňatům jména. No tak jsem je vymyslela. Jsou maličko pompézní, ale k pompézním štěňatům pompézní jména, že... až na Krtkovou, které základ jména vymyslela Zdena, pochází všechna z našich hlav a podle toho to taky vypadá:
Krtek se jmenuje "Belle beautiful Girl"
Kluk se jmenuje "Barney the only Boy"
Lysina se jmenuje "Blaze on the Head"
Princezna je "Beatrix blue Star"
Takže asi tak. Nakonec, ať si je jejich majitelé pak jmenují jak chtějí, třeba "koukej mazat vod toho koše ty potvoro chlupatá", nebo "cos to zase zežral ty prase", což co do délky jména vyjde skoro nastejno a bude to jistě příhodnější.
Do fotogalerie na Rajčeti jsem přidala nějaké nové fotky ze včerejška a hlavně ze dneška, ale kvalitu tam nehledejte. Jednak tedy to světlo, to je u nás pořád dokola problém číslo jedna a také proto, že tato štěňata zřejmě zdědila po Esterce kromě apetitu také odpor k fotografování, takže jakmile nastoupím na scénu s aparátem, v tu ránu mají všechna štěňata potřebu se kamsi plazit, mrskat nohama, převalovat se na druhou stranu a když spí, mají zrovna náhodou ukrutný psotník. A nedej Bože, aby šlo o takzvané cílené focení, tedy takové to focení v ruce... jednak už se žádné z nich nevejde do dlaně jedné ruky a jednak je to jednoznačný signál k tomu, začít sebou zmítat jak právě ulovený úhoř.
Jinak je ale prozatím pro naše štěňata život jedna velká "zívačka" :-)


Štěňátka mají 1. týden

1. června 2012 v 2:44 Aktuality
Chtěla jsem je při té příležitosti hezky vyfotit, ale bohužel tu se mnou nikdo nespolupracuje. Nejdříve sledovali pánové Ordinaci, to jsem je samozřejmě nemohla rušit, vrhali na mne zlostné pohledy i když jsem se ochomejtala okolo bedny a šišlala na krysy. Pak se všichni nutně museli jít šlechtit do koupelny, což znamenalo haldu mokrých ručníků a brouzdaliště na podlaze, ale zase žádnou spolupráci. Tak jsem aspoň udělala pár fotek svépomocí v bedně a na posteli, ale není to ono. Na zítřek jsem jim ovšem dala na výběr - buďto generální úklid, nebo focení... takže zítra budou konečně fotky.
Jinak Esterka mě pěkně štve. Soustavně maří mé úsilí udržet porodní bednu v úhledném stavu. Kdeže je ta útulná porodní bedýnka s mnoha vrstvami, bílou dečkou a chlupatým kožíškem, v níž si lebedila štěňata z vrhu "A"...
V "béčku" to funguje jinak... já, vidouc neutěšený stav uvnitř líhně, sbírám myši, skládám je do lavóru na ovčí houni (což mají ony velice rády, jsou to vůbec po všech stránkách požitkáři), vyklízím bednu až na lino, které mám jako podklad, luxuji lino, luxuji psí koberec, na koberec rozkládám čistou fleec deku, na to pokládám savé podložky, na podložky štěňata a spokojeně hledím na dokončené dílo... Esterka pozoruje zpovzdálí mé snažení, přichází do bedny, spočítá štěňata, shrabe podložky, shrabe flees deku, shrabala by nejraději i koberec, ale to nejde, shrabe štěňata pod sebe a jde je krmit smetanou, protože kdyby je krmila mlíkem, nemohla by ta štěňata už vážit přes půl kila. Takže to v té bedně permanentně vypadá, jako by tam někdo hledal vkladní knížku, kterou ovšem nemáme. Na tmavě modrém psím koberci nejen, že je vidět každý drobek a každý chlup, ale především se na něm super fotí ty černý myši. Takže já už se ani nesnažím. Ani to pořád rovnat, ani tam fotit. Pokud odtamtad nějaké fotky jsou, je většinou zaostřeno na nějaké smetí na koberci, méně na štěně.
Jak už jsem zmínila, jsou ta naše štěňata velcí požitkáři a ovšem také velcí pohodáři. Je to zajímavé, ale tohle je opravdu naprosto vyrovnaná parta. U krmení jsem nezpozorovala chaos jako býval u "ášišlů" (Ashley, Aisha, Alisha, Autumn Masha). Žádné přetahování se o cecky, žádné "uhni vod toho struku ten tvůj je lepší a já už mám prázdno"... tady ne, tady se každý z nich přisaje na svojí značku, předpisově pumpuje, pak to labužnicky nasává, vysaje to až do mrtě a spokojeně odpadá. Všechno to probíhá tak nějak v souladu, harmonii, klidu... nikdo nezaostává a nikdo není dopředu. Všechna štěňata se stejně vyvíjí, všechna mají téměř vyrovnané váhy, všechna vypadají podobně, že na letmý pohled je těžké je rozeznat. Barevně samozřejmě vyčnívá plesnivka, která také na své sourozence váhově velmi mírně ztrácí, ale nijak významně.

Modrá holčička je něžná princezna, je čím dál tím hezčí, umí se mi zavrtat do vlasů pod ucho stejně jako do máminý srsti a tam v klidu a spokojeně usnout... když všechno dobře dopadne, bude bydlet v Českých Budějovicích u skvělích páníčků a stejně jako její budoucí větší kolegyně bude běhat agility.

Lysina je trošičku svérázná. Má slušnou váhu a rozhodně svojí představu o životě. Trochu mi připomíná Dámičku (Alishu), také ráda komentuje a také už teď musí být po jejím. I jí čeká agiliťácká budoucnost.

Kluk je naprostý pohodář. Nejraději má mámin cecík a v bedně sektor A1. V sektoru A1 se totiž nejčastěji vyskytuje cecík. Je-li přemístěn do sektoru A3, je ochotný překonat veškeré překážky, rozumějte nahrabané textilie a podložky, aby se dostal zpět. Ze sektoru A2 a A4 to nemá tak daleko a bývá ochoten tam občas i spočinout. Stejně jako jeho sestry i on bude miláčkem rodiny a bude sportovat. V Šumperku na něj čeká psí kamarád, papilon Larry.

Krtek je něco podobného jako Princezna. Něžná. Nenápadná, ale velmi hezká. Typem je velmi podobná Aishe a té také bude dělat v budoucnu společnici.

Mám z nich ze všech velkou radost. A z páníčků také :-)
Ve fotogalerii na Rajčeti http://zlomu.rajce.idnes.cz/Stenatka_vrh_B/ postupně přibývají fotky, zítra by se mělo fotit zase, takže večer opět něco přibude. Na Rajčeti také pár fotografií z úterní procházky http://zlomu.rajce.idnes.cz/29_05_12/

A na závěr něco, co mám moc ráda...

Anthony Gonzalez and Brian Reitzell - Just a Fragment of You