Prosinec 2011

Krásné Vánoce!

23. prosince 2011 v 16:47 Aktuality

Vanity...

11. prosince 2011 v 2:25 Aktuality
Tak už je to přesně týden, co se nám ten zloduch nakvartýroval do baráku a nebudu přehánět když napíšu, že s jejím příchodem jako bychom se vrátili o rok zpět. Na podlaze se opět objevují noviny, na konferenčním stolku je v pohotovosti toaletní papír, na okně čistič na koberce, na nohavicích pověšené štěně... navíc Vanity má ve všech směrech naprosto stejnou náturu a manýry jako naše nutrie a vzala si tedy za cíl dokončit jejich započaté dílo.
První, na co se po svém příchodu k nám nejvíce zaměřila, byla památná díra v koberci a hrana schodu se zbytkami koberce... díru je třeba zvětšit a koberec ze schodu odstranit. Nadobro odstranit, když to ti tupci před ní nestihli.
Vlákna určitě sežrat, je to pak prča, když to vychází ven a visí to všechno ze zadku, super se s tím rejdí po podlaze. Ovšem je výhodné to dělat v době, kdy jsou dvounožci zaujatí nějakou jinou činností než hlídáním zmetka, to se toho pak stihne nejvíc...
... i z tohoto důvodu je tedy třeba dodržovat určitý denní biorytmus, takže po vzoru nutrií - ráno se brzy vstává, žádný vychrupování. Spí se v době, kdy "ONI" si chtějí hrát, vstává se v době, kdy "ONI" jdou spát. V noci se nespí, v noci se vrčí, štěká, šustí, ťapká, chroupe se kočičí žrádlo, tahá se za prostěradlo a pochopitelně se žere ten koberec...
Vanity rozhodně netrpí nějakým přebytečným sentimentem. Byla tady od prvního okamžiku "doma" a všechno bylo od prvního okamžiku "její".
Jejímu nadšení neunikl žádný člen smečky a zejména s našim Kubou si padli do oka okamžitě, páč jsou oba ze stejného těsta. Divocí, nespoutaní, osobití... jsou taková správná dvojka.
Navzdory jejímu zjevu, více než na muchlování si Vitka potrpí na divočení. Její prostředek k projevování náklonnosti jsou především její zuby. Asi nějak takto: takový štěňátko loztomiloučký, ten kukuč, ten čumáček, pušinka - šup, kousanec do nosu.
foto z 10.12.2011

Tohle zvíře se nedá moc muchlovat. Vono to sebou furt šije, kouše to, mrská to vocasem, hází to zadkem na stranu a přitom to významně poštěkává... když to máte na klíně, je to jako úhoř a kouše to jak piraňa.
Dneska u nás byla na návštěvě Helena s rodinou a ty vlněné ponožky, co měla na sobě, to bylo něco, tak pěkně se na tom viselo...
Helena sice říkala něco o tom, že po dopoledni stráveném v zimních botách a zmíněných ponožkách na Lysském výstavišti pravděpodobně Vanity záhy padne do mdlob a bude tedy možné jí konečně v klidu vyfotit, ale kdepak, Vitka je druh neskonale odolný a zarputilý. Zkrátka, tahle malá "Ďáblice" má jasnou životní filosofii - co se nedá okousat, o co se nedá přetahovat a co se nedá ulovit, to není hodno nějaké významné pozornosti. Na druhou stranu - přepadne - li Vitku únava, natulí se na něčí nohy a chrupe si, spokojeně využívá blízkosti a našeho bezpečí.
Každopádně, tohle bude "pracant". Je velmi chytrá, učenlivá, přizpůsobivá a sebevědomá. Povahu mu opravdu super a je - jak jinak - nádherná.
Vanity prozatím moc fotografií nemá, protože jako tohle fotit v bytě, to se moc nedá.
Několik snímků z druhého a třetího dne je zde:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.250226135038668.58559.100001538501103&type=1&l=58132571ef
Na našem Rajčeti by měly být všechny fotky, včetně aktuálních, k dispozici zhruba v úterý.
Vanity z Ďáblovy studánky

3. prosince 2011 v 23:51 Vanity z Ďáblovy studánky - šeltie

Tahle malá piraňa se vylíhla 11.10.2011 ve Speřicích v chovatelské stanici "z Ďáblovy studánky".
Je to velmi hezká fenka s neobyčejně působivým pohybem a líbivým vzhledem.

Otec: Microgarden´s Look This Way (Norsko, CEA DNA clear)

Matka: Ch. Kimona z Ďáblovy studánky

Výška: 35cm

Bonitace: Chovná (Praha, 22.6.2013), VRH "E" (2014)

CEA/PRA/KAT neg.
CEA DNA carrier ( Liběchov )
Chybí P4 LD