Říjen 2011

Slibovaná aktualizace...

27. října 2011 v 0:14 Aktuality
... se z důvodu mého onemocnění, které mě v minulých třech dnech totálně vyřadilo z provozu, posouvá na konec týdne. Do té doby snad i Zdena přiměje ke spolupráci fotoaparát a budu tak moci využít i nové fotky Aishy.

Našim štěňatům bude v neděli 1. rok

22. října 2011 v 1:23 Aktuality
Při té příležitosti chystám speciální aktualizaci, která se bude týkat výhradně našich odchovanců. Budou aktuální fotky (alespoň doufám, že se sejdou všechny) s porovnáním se štěněcími, nějaké povídání (veselé historky ze života) a také takové malé zhodnocení, resp. se podíváme na to, co jsme jim předpovídali když to byla prťata a jestli to vyšlo.

Jinak Esterka byla ve čtvrtek na vyšetření u pana doktora Beránka a byla shledána prosta všech očních vad, již zaneseno do jejího profilu. Zato projevila značné hudební nadání, neboť to, co vyluzovala v čekárně, to bylo opravdu neskutečné... úžasný rozsah, nádherná barva hlasu, čisté výšky, příjemné hloubky, výjimečné frázování... navíc to nebylo falešné, ani chvíli nebyla pod tónem. Tímto sklidila oprávněný aplaus a obdiv všech přítomných, včetně kocoura v přepravce. Takže jsem se rozhodla, že když jí netáhne agility, bude chodit do Lidušky a basta, škoda takového talentu nevyužít, že.

V posledním článku jsem psala o nechutném telefonátu, v němž jsem měla tu čest se seznámit s majitelem štěněte, jehož fotografie byly součástí reportáže z MVP v Budějovicích. K tomuto tématu bylo třeba ještě doplnit některé zásadní informace, aby nedošlo k fatálním nedorozuměním. Proto jsem článek maličko poupravila. Jinak jsem se ještě doslechla, že dotyčný mě chce snad i žalovat či co, nebo nějak potrestat jinak, snad přes klub nebo jak, nevím, ale každopádně tady by mělo platit něco o tom másle na hlavě, protože v té komunitě, ve které mě chce pranýřovat, je zvykem chovat podle regulí, rozhodně nemnožíme zvířátka bez průkazů původu, že... taky nesháníme papírové psy na bezpapírové feny a tak dále... takže nevím, nevím, jestli se to panu Milošovi vůbec vyplatí rozjíždět, takovouhle akci. Víte pane Miloši, my jsme tady taková malá FBI a když si potřebujeme sehnat nějaké informace, vždycky si je nějak seženeme. Abyste si nevzal příliš velké sousto:
Vážení čtenáři tohoto blogu...

18. října 2011 v 0:17 Aktuality
...tento blog vzniknul v listopadu roku 2008. Je na něm dosud, jestli jsem dobře počítala, 217 příspěvků. Většina z nich se týká našich pejsků a odchovaných štěňátek a jsou to článečky víceméně mírumilovné, pokud jsem v nich tedy zrovna nekroutila štěněcími krky. Sem tam se ovšem v příspěvcích objevil i nějaký rýpavější, či chcete - li kontroverznější. To tehdy, když se mi něco ukrutně nelíbilo a měla jsem potřebu tu nelibost vytroubit do světa, či vůbec nějakým způsobem řešit. Tak tomu u mě vždy bylo, je a vždycky bude...

... takže na tomto místě sděluji jisté osobě, že se rozhodně nenechám zastrašit výhružkami, sprostými nadávkami a ani nepodlehnu nátlaku. Proto opakuji panu Miloslavu Š., který mi dnes večer volal a vyhrožoval mi, že fotografie jeho modrého štěněte, které DLE PŘILOŽENÝCH FOTOGRAFIÍ trpí nějakým druhem onemocnění, na tomto webu zůstanou. Připomínám panu Miloslavu Š. z Třeboně, majiteli i vystavovateli tohoto štěněte, který nedopatřením nebyl ve výstavním katalogu uveden jako majitel psa, že mám právo s fotografiemi disponovat dle vlastního uvážení, jenžto jsem jejich autorkou, objektem fotografií je pes, nikoliv on a navíc jsem je pořídila na veřejné akci...

Ostatní čtenáře blogu upozorňuji na to, že mi bylo vyhrožováno, že jsem si o vyhrožujícím zjistila některé důležité a závažné informace a že samozřejmě znám jeho plnou identitu. Toto vše jsem připravena v případě nutnosti nejen zveřejnit, ale i předat příslušným institucím.

Jen krátce...

17. října 2011 v 0:34 Aktuality
... pár informací...
Esterka i Enjoy se 6.11. 2011 zúčastní klubové výstavy v Praze. Esterka se předvede v mezitřídě a Joy ve třídě vítězů. Ten samý den se Esterka nechá obonitovat, aby mohla mít na jaře nějaká pěkná štěňátka s nějakým pěkným pejskem, kterého stále zuřivě hledám a stále nemohu najít. Když ho do té doby nenajdu, bude mít na jaře štěňátka jen Joy a Esterka na podzim.
Esterka také podstoupí tento čtvrtek rutinní oftalmologické vyšetření u pana doktora Beránka, abychom věděli, jak to vypadá v těch jejích kulatých očkách, takhle v dospělosti.
Do fotogalerie byly přidány fotky ze sobotní vycházky... http://zlomu.rajce.idnes.cz/15_10_2011/a také pár slíbených fotek z MVP v Českých Budějovicích, z nichž část je autorské dílo Daníka Pérko Kučery...

Jo a dneska jsem uklouzla po kočičím ocase, kterýžto byl zákeřně na mne narafičen na dlažbě v kuchyni. Předpokládám, že takové věci se jiným moc nedějí...

Koupím chlupy na šeltii...

11. října 2011 v 1:42 Aktuality
... nejlépe z jednoho kusu, aby to trochu ladilo, až to naplácám na Henriovou. Kalhotky už teda nějaké máme, ty jsme si pořídili po štěňatech a jsme na ně patřičně hrdí, páč takový jsme nikdy předtím neměli (raději jsem to ani nečesala), ale šiklo by se něco na ten zbytek psa...
Jo, Henriová, ta se rozhodčím nezavděčí. Když už má jednou výjimečně v kruhu tak blbou náladu, že má chvost dole, tak je zase "méně osrstěná", jak si přivezla zhodnoceno v posudku z MVP v ČB.
I přes tento handicap si odvezla z Budějovic rezervní CAC ze třídy šampiónů, protože Umma na tom byla ještě hůře a Kassandra nepoměrně lépe, ta čuba snad ani nelíná a mohla by se frajerka o tu svojí hlavní ozdobu trochu podělit...
... takhle když s tím zametá ten asfalt tak to taky není zase dobře, že, jednak tím ta srst dost trpí a jednak to hlavní pak není vidět.
Na výstavě v Budějovicích tedy byla k vidění chlupatá zvířata, vylínalá zvířata a také bohužel nemocná štěňata.
Jako třeba subtilní modrá fenka ve třídě štěňat, u které je z fotek patrná nekróza špičky ocasu a počínající léze na hlavě okolo očí a na tvářích. Naštěstí již k účasti na výstavě netřeba veterinárního potvrzení o zdravotním stavu, takže jsme se mohli pokochat roztomilostí poskakujícího mláděte a s radostí přijmout fakt, že nám potom rozhodčí osahával feny.
Ve třídě mladých se také předvedl náš (Randákovic) Ashley. Nebudu tady připomínat, že jsem ho předváděla já, ale řeknu vám, že kdybych si na špagát uvázala kozu a přiměla bych jí ke klusu, byl by estetický dojem nesrovnatelně lepší. Je sice fakt, že se - narozdíl od Aishy - nepřiživoval za běhu vodítkem, ale zase jí triumfnul v různých tanečních kreacích, jejichž choreografii vzal pevně do svých vlastních pacek. Uměleckého vrcholu předvedeného čísla - bezpečného uložení bohatě osrstěného ocasu pevně na hřbet v dokonale esovitém tvaru - pak dosáhl za pomoci silného proměnlivého větru, který mu jako bonus při změně svého fouksměru postavil uši.
Zábavné také bylo, když na mě při předvádění Ashleyho v postoji M.S. v dobrém úmyslu volala zpoza kruhu těsně vedle soudcovského stolku, snažíc se překřičet vítr, že se mám vykašlat na ty uši, ty že jsou dobrý, ale ten ocas, ten ocas! :-)
Přes tyto všechny vychytávky, na jejichž bezvadném provedení si dal ten exot záležet, to na vítězství nestačilo, a tak si Ashley ze své premiérové exhibice odnesl známku výborný 2

Jinak prosím vás, samozřejmě vypadal Ashley občas i lépe, než na těchto fotografiích, jen v těch situacích nebyl objektivem zachycen. To samé bohužel platí i pro ostatní šeltičky a vůbec v podstatě pro celou výstavu, protože tentokrát dostal příležitost fotit můj starší syn Daniel. Spoléhajíc se na to, že kdysi, v mladším věku, projevoval značný talent pro kompozici, cit pro zachycení okamžiku a nadějnou techniku, svěřila jsem mu do rukou fotoaparát a jala se soustředit na klepání se zimou, popíjení grogu a předvádění zvířat. První pochybnosti mne přepadly v okamžiku, kdy jsem si všimla, že zuřivý fotoreportér jde na věc s nadhledem a vše fotí "svrchu", takže výsledné fotografie do okamžiku, kdy mu bylo vysvětleno, že děti a zvířata se fotí z úrovně jejich očí, vypadaly asi takto:
Po upozornění na tento prohřešek byla již další série fotografií sice pořízena z odpovídající výškové úrovně, zato při focení nezvednul zadek, páč to by byla námaha, a zarputile setrvával na stejné pozici bez ohledu na polohu a postavení foceného objektu.
Ve výsledku se i dokonale projevil jeho "cit pro kompozici" a "techniku", díky čemuž mohly vzniknout i následující fotografie, jež tvoří většinu pořízeného alba:

no tak to by pro krátkou ukázku stačilo... abych byla spravedlivá, povedly se mu některé portréty a některé fotky jsou tak zvláštní, až jsou pěkné. Takže tyto a některé další fotografie budou ve středu večer k dispozici u nás na Rajčeti. Sem si ještě dovolím vložit fotografii krásné a elegantní Dájenky Moravské srdce, dceři po Borodinovi, již nyní junioršampionky a tím pro dnešek končím, protože se mi chce ukrutně spát. Pokračování tedy někdy v nadcházejících dnech. Mějte se.

Výstavy Enjoy

10. října 2011 v 23:16 Výstavy Enjoy
201565. Klubová výstava KCHCS Mladá Boleslav, 8.11.2015 /tř. veteránů/ rozhodčí: Dupont Didier (F)

Výborná 1, BOV, BIS veterán

________________________________________________________________________________________________

64. Klubová výstava KCHCS Mladá Boleslav, 7.11.2015 /tř. veteránů/ rozhodčí: Mocque Michel (F)

Výborná 1

________________________________________________________________________________________________


Klubová výstava šeltií Hradec Králové 21.4.2012 tř. vítězů /Maureen Bywater UK/

Velmi dobrá 1

________________________________________________________________________________________________


Klubová výstava kólií a šeltií Praha Letňany 6.11.2011 / tř. vítězů / Eerola Päivi

Výborná 4


________________________________________________________________________________________________________________


MVP České Budějovice 8.10.2011 /tř. šampiónů/ O. Vondrouš

Výborná 2, res. CAC

Fena dobrého rámce, pěkná hlava, nůžkový skus, korektní postoj, výborný pohyb, méně osrstěná