Srpen 2011

No toto!

30. srpna 2011 v 20:20 Aktuality
Naprosto neplánovaný příspěvek, ale nemohu jinak. Někde dělám chybu, jen zoufale hledám kde...
Přepis SMS konverzace s pubertálním synem poté, co jsem se dozvěděla, že tráví podvečer v podniku, hraje kulečník a nereaguje na mé kategorické výzvy k okamžitému návratu domů:

SMS od něj:
"Mami, rád bych ti řekl, že nejsem malej harant a myslím si ze jelikož je konec prázdnin, mohl bych být venku maximálně do 9 aby sem si ty poslední dny prázdnin pořádně užil, předem děkuji za odpověď

SMS ode mě:
"Ráda bych ti řekla, že bohužel jsi malý harant, je ti čtrnáct let a dosud ještě nevlastníš ani průkaz totožnosti. Jsi příliš malý na poflakování se po podnicích. Proto ti vřele doporučuji poslechnout toho, kdo za tebe nese odpovědnost, nebo jí přenechám vedení výchovného ústavu. Nečekám odpověď, nýbrž tvůj návrat domů. Tvá matka."

SMS od něj:
"Milá maminko, k těm 14 rokům jsi zapoměla přidat ešte půl roku a myslím ze nějaká hodinka venku nehraje roli, proto tě prosím aby si mi nekazila můj pobyt s přítelkyní kterou vídám velmi málo venku."

SMS ode mě:
"Jak myslíš synu, každý svého štěstí strůjcem."

SMS od něj:
"Já tedy ještě chvíly budu venku a chtěl bych aby az přijdu si na mě hned ve dveřích neskočila, ale aby sme si o tom rozumne promluvili."

Takže? sundám zástěru, odběhnu od plotny, sednu do auta a dojedu si pro něj? Nebo ho mám vzít palicí do hlavy mezi dveřma?

V.V.: cítím smutek, ale ty si to nepřečteš.


Ach jo...

29. srpna 2011 v 1:49 Aktuality
něco vám řeknu, já jsem neuvěřitelnej flink. Blog mám rozepsaný aspoň měsíc, s každým přibývajícím dnem a novými událostmi ztrácí už napsané na aktuálnosti, takže je to k ničemu, mám spoustu nových fotografií, z větší části neupravených a pokud jde o výstavy - už jsem jich mohla mít za sebou několik, kdybych byla schopná ty můry přihlásit. Ovšem u pardubické klubovky jsem se pochlapila a na poslední den učinila ON-LINE přihlášku. Tak spokojená jsem byla sama se sebou a Esteríně už slibovala buřta za exhibici před anglickým rozhodčím. Esterína čumí jak puk a sliny z tlamy jí kapou jak se mluví o buřtu. Tomu náhodou moje čuby náramně rozumějí, jak se mluví o různých potravinách, "piškotek", "masíčko", "páreček", hned jsou ve střehu, ale jak se jim řekne "neštěkej", zůstaň nebo "pocééém", to jak kdyby náhle slecha neměly. No nic, tak jsme se tedy s Esterínou tak nějak předběžně domluvily, že ona za toho poctivého buřta nebude chodit v kruhu jako borderka a tím jsme měly věc za momentálně uzavřenou. V tropický pátek pozoruji hrátky mojí smečky z bazénu s láhví šampusu a jahodami :-) a nemohla jsem si nevšimnout podezřele zdviženého ocásku naší černé krasavice, kdykoliv se jí stéblo trávy dotklo zadečku... takže co z toho vyplývá? samozřejmě, když už jsem se konečně dokopala k nějaké akci a přihlásila tu vydru na výstavu, vydra hárá a Pardubice jsou pasé.
Jinak se tedy v průběhu toho měsíce, co jsem na blog nevložila ani řádku, moc neudálo. Prostě taková okurková sezóna. Hezký byl výlet do Lešan s Bohuslavovými a Alishou a následná návštěva v Chrástu. Pár fotografií zde ... http://zlomu.rajce.idnes.cz/Chrast_nad_Sazavou_a_Lesany_srpen_2011/


Nové fotky má také naše Arča s Kubíkem, když jsem je vzala vycachtat na Ostrou, protože co si budeme povídat, Arča stojí - pokud jde o fotky - tak nějak na okraji, chudinka... http://zlomu.rajce.idnes.cz/Ariana_z_Rajskeho_kopce_a_Kubik_Ostra_srpen_2011/

A pak mám ještě spoustu fotografií z výletu do Loučně a do Hřenska, ale ty ještě jaksi nejsou upravené... a stejně jsme tam byli bez psisek, protože v okamžiku, kdybychom se narvali na lodičku v soutěskách se čtyřicetikilovým hovawartem a dvěma uštěkanýma přívěskama, zabodnul by mi převozník bidlo do zad, místo do dna Kamenice... ale koho zajímají fotky i bez psů, jistě do konce týdne budou na Rajčeti. Stejně tak by měla přibýt do konce týdne rozsáhlá aktualizace o všech prkotinách, které mě za ty dva letní měsíce potkaly ať už se to týká psů, nebo ne. Příští víkend také plánuji výlet do Adršpachu a to s námi nějaká ta psiska jistě pojedou a také na Rakovnicko, takže bude zase "pár" fotek (asi tak tisíc počítám) a jistě mnoho humorných zážitků, které se na mě pořád lepí ať jedu kamkoliv.
Joy stále ještě nehárá, krýt budu asi až na jaře, protože na zimu už štěňata nechci.
Pro dnešek je důležitá ještě informace o tom, že s Helenou plánujeme opět Posázavskou stezku. Bližší informace by měly být k dispozici ke konci týdne a budeme moc rádi, když s námi vyrazí i ti, kterým to na jaře nevyšlo.
Přeji všem hezké pondělí.

Chcete spolehlivě zešílet? obraťte se s důvěrou na O2...

3. srpna 2011 v 23:32 Aktuality
Jestli znáte ve svém okolí nějakou kozu a zároveň máte nějaký problém se svým operátorem, zejména s Telefonicou O2, klidně to běžte řešit s tou kozou. Výsledek bude co do úrovně rozhovoru i jeho produktivity naprosto stejný.
Představte si situaci, kdy vám ve dvě ráno začnou na mobilu pípat příchozí SMS z čísla 999888, které vám sdělují, že na trase Praha - Brno je uzavřen levý jízdní pruh, že na trase Olomouc - Brno leží na vozovce jakýsi předmět a že kdesi u Pelhřimova to do auťáku napálil kanec... představte si situaci, kdy vám během noci takových SMS přijde zhruba patnáct a během následujícího dne asi 400, pro lepší představu - nabíhají vám na mobilu neustále jedna za druhou. Svojí představu si doplňte ještě o fakt, že jedna tato SMS ze systému SMS Dopravní zpravodajství stojí 2,90 Kč a především, že jste si takovou službu vůbec neobjednali. Takže co v takové situaci uděláte? správně, vytočíte "hvězdičkujedenáct", případně "hvězdičkuosmdesátosm"...
... vyčkáte, až se automat vykecá, protože se potřebujete dozvědět, pod kterou volbou se fláká operátor. To jen na poprvé, pak už to tam samozřejmě mrskáte rovnou.
Takže jste se úspěšně probojovali - máte-li štěstí a dostatek trpělivosti - přes automat až do fáze "dobrý den jak vám mohu pomoci" a všechno tomu chlapci ochotnému, chápavému, vysvětlujete. Po zhruba desetiminutové konzultaci tohoto "specialisty" s technickým oddělením je vám sděleno, že " z čísla 999888 ( O2 Active -http://doprava.o2active.cz/?p=trasy# ) vám nemůžou žádné zprávy chodit, protože jste si tuto službu nikdy neobjednali... a když jste si jí neobjednali, nemůžou vám to ani zrušit, že, to dá přeci rozum... tento moment je obzvláště náročný na psychiku, protože během toho telefonického rozhovoru vám v tom mobilu pípaj ty esemesky, pěkně jedna za druhou, za ten jeden hovor je jich asi tak pětatřicet a ten klučina pořád trvá na tom, že se vám to jen zdá. Nakonec, aby se vás zbavil, slíbí, že "to teda zadá technikům písemně do systému" a nazdar. Po zhruba čtyřech dalších hodinách, kdy vám vibrující telefon pochoduje po stole i s vašima nervama udělate co? správně, zase vytočíte "hvězdičkujedenáct". Nebudete už ale vyčkávat, až se automat vykecá, nýbrž tam rovnou fláknete pětku a pak jedničku. Máte-li dotykový displej, je třeba se vzhledem k celkovému rozpoložení trochu krotit, abyste si jej nedopatřením nepromáčkli, přeci jen, ten chudák za to nemůže.
Takže jste se zase dopracovali k "dobrý den jak vám mohu pomoci"... nebudete mu říkat, že "von určitě nijak", byť vás to k tomu nutkavě poňouká, ale hezky to všechno zopakujete znovu, protože předtím to byl Franta a teď je to Pepík a ten to ještě neslyšel. Pepík nejen, že to ještě neslyšel, ale von to ani nikde nevidí, ten požadavek, určitě jste ještě nevolali... tady doporučuji panáka, nebo čokoládu, podle toho, co komu vyhovuje nejlépe. Nicméně, poté, co vás Pepík vyslechne, zdá se mu situace vážná a souhlasí s tím, že je přinejmenším značně obtěžující. I přislíbí tedy, že požadavek určitě do systému zadá. Dalších třicet esemesek. Vypínáte mobil. Mobil potřebujete, zapínáte mobil. Dvacetšest nových SMS. Vytáčíte "hvězdičkujedenáct"... tentokrát vám chce pomoci slečna. Znovu všechno zopakujete. Slečna je milá, plná porozumění. Předává to okamžitě jiným technikům. Určitě vám to nebudou fakturovat a kdyby náhodou, určitě to pak přefakturujou, spolehněte se. Děkuji. Patnáct esemesek. Po osmé večer voláte ze zoufalství známému, který "tam" pracuje, byť víte, že on je taková kapacita, že dělá v úplně jiných sférách. Ale tonoucí se stébla chytá. Dozvíte se, že v ten moment pro vás může udělat jen to, že vám úplně zablokuje příjem SMS, což má pochopitelně i své nevýhody. Vy ale víte, že i když vám nic neslíbí, udělá pro vás maximum a na noc vypínáte mobil. Ráno zapínáte mobil a už to jede. Třicet dva nových SMS zpráv. V Praze před Barandovským mostem směrem od Plzně vám doporučují dodržovat rychlost. Na D1 je od 118.5 km do 118.9km neprůjezdný levý jízdní pruh. Na R46 od 35.8km do 37.6km ve směru na Olomouc je neprůjezdný levý jízdní pruh... Vytáčíte "hvězdičku jedenáct"... dozvídáte se, že problém už se řeší a PORUCHA by měla být odstraněna nejpozději do 9.8.! No to je super, takže už jen nějakých v průměru 2400 SMS, když to půjde stejně jako dosud a bude pokoj... ale tak aspoň se dozvídáte něco KONKRÉTNÍHO, že. Telefon zanedlouho přestává fungovat a hlásí "žádné služby". No vida, taky řešení :-)
Dále už jen hodně stručně, protože už toho na vás musí být dost.
Později dopoledne přichází SMS. Jsem v síti. Plížím se k mobilu. Studený pot mi vyráží na čele. S obavami hledím na displej. Není to dopravní zpravodajství. Je to normální esemeska. Od normálního smrtelníka. První za skoro dva dny. Nejsem v síti. Jsem v síti. Žádná esemeska. Esemeska. Kamarád. Žádná esemeska. Esemeska. Přítel. Začíná mi to chybět, nevím, co se děje na silnici v Břeclavi. Kurňa, sem si na to vlastně tak nějak zvykla...
K večeru mi přichází SMS... píše mi O2!
"Dobrý den. Za okamžik obdržíte SMS s 3 otázkami na spokojenost s včerejším posledním hovorem na linku O2. Odpovídejte jako na klasické SMS v rámci ČR zdarma" děkujeme za odpovědi, zpětná vazba nám pomůže dále zdokonalovat naše služby. Vaše O2. S vyplazeným jazykem

Musím všemu rozumět?
nemusím...

To jsem se tuhle třeba dozvěděla od jednoho svého kolegy, že záliba v každodenních kafíčkách u slečny sekretářky je vlastně něco podobného, jako třeba modelářství... lepení letadýlek, třeba, chápete, ne? Úžasný
Já se teda v modelářství nevyznám, ale nepřijde mi to moc podobný. Obzvláště ne za daných okolností.

A co je dál nového?
- mám žaludeční vředy z toho, jak ničemu nerozumím
- čuby mi línaj, přijmu brigádníka na sběr chlupů, platím těma chlupama
- brzy zase pojedu do Speřic a vyfotím si tam "úžasného psíka" :-)
- brzy budou nové fotky Alishy
- Joy bude letos kryta, tedy plánujeme štěňata
- Esterka bude na klubové výstavě v Pardubicích
- Esterka bude letos bonitována
- a to bude tak asi všechno...

Na závěr jedna "tématická" fotka, resp. printscreen z dopravní kamery na D1, který se mi podařil zachytit včera. Možná pro někoho moucha nic moc, ale mě se to líbí :-)