Září 2010

Aby to nevypadalo že jiné pejsky už nemáme...

30. září 2010 v 23:51 Aktuality
gbvdxghkmklojnmgbjn b n                        h  bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbnb                                            
tak tento text je přímo z Esterčiných pacek. Má to znamenat: neseď tady furt u toho monitoru a přisyp ještě něco do misky...
Máme od paní Resslerové pěknou fotografii naší "žirafky"  z Pardubické výstavy. Přidala jsem jí dolů ke článku z té speciálky, ale je tam už taková zastrčená, tak jí pak dám ještě k Esterce do profilu.
S Arčou jsem dneska byla na houbách (hub oproti minulému týdnu už tolik nebylo, hodně vysbírané, ale čtvrt košíku krásných, mladých a zdravých suchohřibů taky dobrý. Navíc jsem v lese našla nůž) a vůbec se mi nelíbí ty její kyčle, opravdu už hůře chodí a později už nás lákala domů.

Těhule

30. září 2010 v 23:28 Aktuality
Slíbené bříško se ehmm... moc nepovedlo...
bříško

mamča1
A takhle vypadá naše psí mamina z tohoto úhlu - mám od Joy vyřídit omluvu za mírnou neupravenost a neučesanost, ale jak jistě chápete, podvečerní hypnotizování kuchyňské linky je časově poměrně náročná záležitost a takový pes (a ještě k tomu v jiném stavu) si musí umět stanovit priority, to dá rozum, že...

41. den březosti

29. září 2010 v 22:28 Aktuality
Štěňátka měří cca 6 - 7cm. Pokračuje jejich rychlý růst, probíhá osifikace páteře a prstíků. Na naší Joy je již vidět, že bude maminou. Má chuť k jídlu a pozor! v noci tolik neštěká! Rozdíl je patrný také ve zdolávání schodů  z patra do přízemí. Zatímco normálně urazí skočmo přibližně tři schody v jednom taktu, nyní je schází v podstatě po jednom... Nezdá se to, ale do narození štěňátek zbývají zhruba tři týdny a to je opravdu za chvilku. Pro následujících 9 dní bohužel nejsou k dispozici žádné prenatální fotografie, tak přikládám jednu ze 39 dne březosti, rozdíl nebude tak velký.
39_den2
Nějaké hezké fotky (opět ze serveru National Geographic) budou opět až kolem 50 dne březosti. Zítra pořídím fotku Joyinčina bříška.
Na víkend odjíždím na Evropskou výstavu do Slovinska, tak žádná aktualizace o víkendu nebude, zato snad v pondělí přibudou v naší fotogalerii fotky a také později nějaké info o výstavě.

Zrušení návštěvní knihy...

29. září 2010 v 21:24
mě poněkud překvapilo. Je to jako když s někým hrajete šachy a on udělá tak hloupý tah, až je to podezřelé a musíte se hluboce zamyslet nad tím, jestli to vlastně není nějaká chytrost. Takže jsem jako člen klubu napsala paní předsedkyni žádost o vyjádření a zdůvodnění takového kroku. Ještě bych snad mohla pochopit, že jí nechtějí mít na klubových stránkách. Ale ta snaha jí co nejrychleji zlikvidovat vůbec (šlo o hosting na BlueBoardu), to je opravdu podivné. Přitom stačil klubový distanc v názvu knihy a mohla fungovat klidně dál. O nějakém právu k ní nemůže být řeč, copyright na ní nikdo nemá...

Odkaz na návštěvní knihu... která už ovšem nyní nefunguje...

28. září 2010 v 20:55 Aktuality
Takže, od vložení níže uvedeného odkazu do úplného zrušení knihy uběhla zhruba hodina, možná dvě...
To se tedy hodně spěchalo na její zlikvidování... to bude asi ta demokracie vládnoucí v Českém klubu chovatelů šeltií o které tak dychtivě hovořila paní předsedkyně... jo to buda ona. Jen si asi budu muset zopáknout učební látku ze školy neb si to podstatné o té demokracii a občanské společnosti pamatuji nějak jinak. Nebo jsem jen prostě "z jiné školy".
Odkaz zde ponechám a více v různém. 

Zde odkaz na návštěvní knihu, která byla odstraněna (odkaz na ní) z klubových stránek.


Malé večerní zamyšlení...

27. září 2010 v 22:25 Aktuality

Přemýšlela jsem, zda je lepší mít doma toto:
plne_brichonebo raději toto:
slune
a jako upřímně - nevím... : -)

39. den březosti - tady mělo být video...

27. září 2010 v 0:41 Aktuality
... ale protože z nějakého mě neznámého důvodu Blog.cz nepodporuje plugin ShockwaveFlash, nebo já nevím, kde je zakopanej pes, vypadá výsledek takto:
Takže to co? takže to nefunguje...
Tedy zde odkaz na exkurzi do tajemného prenatálního světa štěňátko v bříšku

 Kdyby snad někdo věděl jak na to, jsem jedno velké ouško.39. den březosti vypadá štěňátko (třeba to paní Zdeny) asi takto:

39_den


Vývoj všech důležitých orgánů je téměř u konce, pokračuje osifikace kostry, plody velice rychle rostou. V tento den je velikost štěňátek něco okolo 5 - 6 cm.

Úprava některých rubrik...

26. září 2010 v 1:10 Aktuality
Upravila jsem některé rubriky. V první řadě rubriku "In memoriam", kam jsem přidala nějaké fotografie k Melince a zejména její štěňátka a pak rubriku "O nás".
V této rubrice také nově moji nejbližší přátelé a vůbec - ti, o kterých se chci zmínit. Nakonec ještě pár drobných nepodstatných úprav, které se postupně vynoří.

Jeden optimistický...

26. září 2010 v 0:26
Tak si tak dělám pořádek ve fotografiích a na co nenarazím...
Takže - jakpak se těšíte na zimu? už se to blíží...  :-)

zima2009/2010
Zima 2009/2010 - Polabská nížina :-)zima2009/2010b

37. den březosti...

25. září 2010 v 23:14 Aktuality
37_den
Štěňátka rychle rostou, pokračuje osifikace kostí...
Bříško Joyinky se při podrobnějším pohledu začíná vyplňovat. Podle tabulek by psí mamina měla být už dobré 4 dny klidnější a opatrnější, naše free - happy šeltie však zjevně žádné takové tabulky nečetla, což permanentně dokazovala při včerejší procházce. Například jsem jí při první cestě kolem altánu výslovně zakázala vyskakovat na cca 1,1 metr vysoký stůl. Tento (pro ní nesmyslný) zákaz nesla se značnou nelibostí, neboť den, kdy nemůže seskákat kde co, pokládá za naprosto ztracený. Proto si při cestě zpět zajistila třicetimetrový náskok a šup nahoru, šup dolů...

Dnes jsem s oběma šeltičkama nacvičovala nějaké na efekt cviky a vůbec nejvíc jim šlo současné pokládání paciček na povel na mojí ruku. Je to tak roztomilý, že to sem časem dám jako video.

Závodu Lyský šikula jsme se nezúčastnili...

25. září 2010 v 14:55 Aktuality
na dnešní závod jsem nedorazila... a proč jsem to nakonec odpískala? no protože jsem opět neviděla... moje problémy s viděním se stále stupňují, navzdory léčbě a zatímco donedávna jsem jen slzela, oči šíleně bolely a viděla sem tam rozmazaně, teď mívám výpadky třeba na dvě hodiny (hlavně ráno) takové, že sednout za volant by byla sebevražda... obávám se, že mě čeká hospitalizace, jak už oční, která mě léčí, vyhrožovala. Nemáte s těmito problémy někdo zkušenosti?

Vaření :-)

25. září 2010 v 1:15 Aktuality
Jak to u nás vypadá když "vařím z masa" zachytil Dáňa předevčírem. Bohužel si nestihnul nastavit foťák a tak fotografie vypadá tak, jak vypadá. Ta černá šmouha je Esterka : -)
vareni

Nové fotografie ve fotogalerii...

25. září 2010 v 0:25 Aktuality
Přidány byly nové fotografie z dnešního dne u:

Enjoy, Esterky, ve společném albu a u Jakoubka (lidé a děti)
holky_09_10
Joy09_10

36. den březosti

24. září 2010 v 0:22 Aktuality
Od dnešního dne porostou štěňátka "jak z plodové vody" :-), čili nastává období intenzivního růstu. Začíná se objevovat srst a pomalu se rýsuje kdo bude holka a kdo bude kluk. Velikost štěňátek je k dnešnímu dni asi 3,5 cm.

Zítra snad využiji posledního hlášeného slunečního dne a pořídím nějaké aktuální fotografie našeho zvěřince. 
Do narození štěňátek bych také ráda stihla přestěhování z blogu na nové webové stránky, budu mít tedy na nějakou dobu "co dělat"...


Závod Lyský šikula 25.9.2010

odkaz na stránky ZKO Lysá nad Labem a na propozice sobotního závodu http://www.zkolysa.cz/celek.html

Pokračování ke sporu s výborem klubu...

23. září 2010 v 2:26
"Člověk je buď kladivem, nebo kovadlinou" ( Henry Wadsworth Longfellow )

V jistém rozpoložení jsem sem vložila článek týkající se nedávno proběhnuvší klubové schůze. V návaznosti na e-mailovou komunikaci s předsedkyní klubu, kterou zde ale nebudu v plném rozsahu zveřejňovat ( neb stejně nebyla věcná ), zde ve dvou bodech uvedu, co bylo hlavní podstatou mého rozladění.
Tak tedy....
1.) Přestože se na schůzi projednávaly velmi důležité záležitosti, zejména volba několika dalších členů výboru a změna bonitačního řádu, schůze neměla náležitou propagaci.
2.) tento bod přímo souvisí s bodem jedna. Členům klubu nebyl znám program schůze, tedy nikdo z širší členské základny nevěděl o tom, že se budou volit členové výboru a že se bude schvalovat (neschvalovat) změna bonitačního řádu.
3.) Naproti tomu přítomní členové výboru i pár přítomných členů klubu toto dopředu věděli a díky tomu na schůzi měli drtivou většinu. Ti, co měli odlišný názor a volili jinak - přáli si jiný výsledek, byli v podstatě již dopředu zbaveni možnosti ovlivnit výsledek.

Jan Amos Komenský: " Veřejné záležitosti patří do veřejnosti. Co se všech týká stejnou měrou, měli by všichni řešit, nebo o tom přinejmenším vědět."

A jak to celé probíhalo?

na schůzi se dostavilo 20 členů z toho 6 bylo stávajích funkcionářů výboru. Pak zde byly
tři osoby, které byly navrženy na zvolení do výboru, což jim jistě bylo
předem známo (narozdíl od řadových členů). Nad tento rámec tam bylo tedy
přítomno 11 členů - dle sdělení předsedkyně klubu nejhojnější účast za posledních 16 let!!!.
Takže: výborem klubu byly představeny dvě kandidátky - paní Nekvapilová a paní Dvořáková. Z řad členů byla navržena také Jana Zemková, Božena Hronová a Kristína Hejduková.  Každá kandidátka měla proslov a představila svojí vizi, jak může být pro klub přínosem a co pokládá v chovu za důležité. Zina Nekvapilová sympaticky hovořila o věcných záležitostech, dotkla se povah a výcviku, tak, jak je ze své praxe zvyklá. Tam není o čem diskutovat. Paní Dvořáková, kterou jsem předtím bohužel vůbec neznala, mě svým proslovem příliš nepřesvědčila, zejména když hned na úvod upozornila na šuškandu zaslechnuvší za kruhovou páskou a s chutí upozornila na  nevraživost  členů druhého klubu k ČKCHŠ... Neopomněla také připomenout, jak je to špatné, že taková nevraživost panuje.... dále by se ráda, jako doposud, angažovala v oblasti sponzoringu, což znamená značný přínos pro klub. Pní Dvořáková je též majitelkou šeltie.  Jana Zemková se - mimo jiné - soustředila na sport a výcvik, zejména agility a pasení a vůbec rozvoj pracovních vloh u šeltií jako pracovního plemene, což je doména, v které již dlouhodobě působí. Paní Hronová, plně v souladu se svým profesním  i zájmovým zaměřením, zmínila důležitost zdraví u šeltií zejména s ohledem na její pracovní upotřebitelnost, připomněla také doposud opomíjenou problematiku genetiky v plemenitbě resp. chovu šeltií.  Kristína Hejduková doplnila své předřečnice, s jejichž názprem plně souhlasí, navíc zmínila propagaci plemene a nabídla v tomto směru svojí pomoc a potenciál... Pár přítomných členů klubu si všechny kandidátky vyslechlo a výsledek byl následující:
Připomeňme si, že kromě čtyř osob byli na schůzi přítomni členové výboru, kandidátky na nové funkce a několik známých členek výboru, celkem 20 lidí. Připomeňme si také, že důležitosti a propagaci schůze nebyla věnována takřka žádná pozornost. Připomeňme si, že se jednalo o záležitosti, týkající se všech členů klubu...
Takže: paní Nekvapilová a paní Dvořáková nakonec získaly 13 a 14 hlasů
(na jednom hl. lístku bylo jen jedno jméno).
A nyní: čtyři přítomné osoby nehlasovaly ani pro jednu z výborem navržených osob.
Čili 16 osob mohlo hlasovat pro paní Nekvapilovou a paní Dvořákovou.
Předpokládejme, že se paní Nekvapilová a paní Dvořáková zdržely hlasování
(nebo taky ne, ale to je jedno) zbývá tedy 14 osob. To je stejný počet, jaký
získala paní Nekvapilová a v podstatě i Dvořáková. To je skutečně vzácná
shoda... Žádný z členů, "přivedených" (to jsou ti, kteří ihned po volbě odcházeli, ostatní body je nezajímaly) na schůzi výborem nehlasoval pro slečnu Zemkovou ani pro paní Hronovou, neboť maximální počet získaných hlasů
pro tyto dvě dámy byly 4!. Zajímavé, že? Přitom právě pí. Hronová byla dokonce
paní Dvořákovou navržena. Ani ona však pro ní nehlasovala!
Zdůrazňuji zde, že jak paní Zemková, tak paní Hronová, nejsou zrovna u stávajícíh členů výboru Českého klubu chovatelů šeltií v oblibě.
Takže, to bychom měli k volbě dalších členů výboru na této schůzi ( vůbec se zde nebudu zmiňovat o tom, že platné stanovy klubu, jejichž originál je uložen na ministerstvu vnitra, hovoří o pěti členech výboru a že na členské schůzi nebylo hlasováno o změně těchto stanov). Protože už je dost pozdě, budeme zítra (maximálně pozítří) pokračovat dalším bodem a tím je hlasování o změně bonitačního řádu...

35. den březosti...

23. září 2010 v 1:20 Aktuality
stenatka_35
Štěňátka už se hezky rýsují. Plod na obrázku je právě 35 dnů starý. Je to již znát na bříšku a Joy má těhotenské chutě!
Jak opovrhovala ovocem a zeleninou, tak teď se může utlouct! Šílí po paprice, mrkvi, rajčatech, jablíčkách... a vůbec, co dříve nemusela, teď žere s chutí... pokud jde ale o granule, tam názor nezměnila a sežere něco jen tehdy, pokud jí přidržuji misku nebo dokonce přímo krmím z ruky! potvora jedna, má mě omotanou kolem tlapky...
přilepšujeme syrovým masem a jogurtama častěji než jindy. Změnila se struktura i pigmentace srsti... srst je bohatší, jemnější a tmavší než normálně. Rozhodně se  ale nechová jako nastávající mamina, nešetří se a je to stejný pošuk, jako normálně :-) Každopádně všechny pozdravuje i když zrovna honí kocoura... :-)
Zbytek smečky něco tuší... alespoň tedy naše Arianka, ta je jak radar vůbec vždycky a na všechno... Teď ale, zdá se, ví že se chystá něco důležitého a chová se k Joy malinko jinak. Arča bude skvělá teta, to vím!

33. den březosti...

21. září 2010 v 0:46 Aktuality
... rostou prstíky, probíhá osifikace čumáčku, nožiček a žeber. Velikost štěňátek je zhruba 2,7 cm.

33_den_brezostZjistila jsem, že Joyinka neumí spát se mnou v posteli. Poté, co jsem jí zakázala oblízat obličej spícího manžela, zdekovala se kamsi do tmavých útrob domu a vynořila se až ráno.

Včera v restauraci...

20. září 2010 v 1:48
Jen tak na odlehčenou:

Dvě ženy s dětmi u vedlejšího stolu:

Paní:    "Máte tu svíčkovou dobrou?"
Číšník:  "Máme jí vynikající. Čekala jste snad jinou odpověď?"

Ten samý číšník u našeho stolu při placení: (dva dospělí, dvě děti)

Číšník: "Dohromady?"

... "Ne, děti budou platit zvlášť"


mě to přišlo celkem vtipný...

Kůň 2010

19. září 2010 v 20:20 Aktuality
Část dnešního dopoledne jsme strávili coby rodičovská podpora na fotbalovém zápase, ve kterém Litolští "sršni" resp. jejich nadějný dorost :-) hostili Poděbrady. Daniel v bráně neměl příliš práce, většina hry se ve druhé půli odehrávala v obranném pásmu hostů z čehož nakonec byly dva góly nad remízový stav z prvního poločasu. Konečný výsledek tedy Litol - Poděbrady 3:1

Po poledni jsme se pak šli podívat na výstaviště, kde probíhal poslední den výstavy "Kůň 2010" a zejména povedený odpolední program. Nafotila jsem zhruba 900 fotografií, z nichž část snad během večera stihnu zpracovat a dát na Rajče. První část fotografií zde Kůň 2010

kun_2010
K večeru jsem ještě zvládla jít potrénovat Arču, až se divím, jak jsem dneska činaná...
Joy spala včera s námi v domě, protože nám začínají ve smečce malých psů vznikat noční konflikty. Kdo je jejich iniciátorem nevím, tedy určité podezření mám, ale dokud jí nechytnu za krk přímo při činu, platí presumpce neviny.

Stále čekám na zápis ze členské schůze...

19. září 2010 v 1:44
20.9.2010 - toto téma asi bude mít své pokračování...

Stále netrpělivě čekám na zápis ze členské schůze ČKCHŠ, která se konala dne 4.9.2010 v Pardubicích po speciální výstavě. Píšu o tom proto, že mi tento zápis byl nejen přislíben, ale že mi bylo i potvrzeno, že bude zveřejněn na klubových stránkách. Máme 19. září a kde nic - tu nic...
Nedělo by se vcelku nic závažného, kdyby se právě na této schůzi nevolili někteří noví členové výboru a kdyby se neprojednávala změna bonitačního řádu. Změny se měly týkat sjednocení  podmínek všech tří klubů ohledně zařazování jedinců do chovu pokud jde o výšku a toleranci absence některých zubů... čili témata dostatečně závažná na to, aby jejich projednání bylo přítomno podstatně větší množství členské základny.
Já to tady teď nebudu nijak podrobně rozpitvávat, byť chuť bych k tomu sakra měla... na té schůzi jsem byla, nebudu zastírat, že mi bylo (a je)  silně podezřelé, že nebylo dopředu avizováno, že budou voleni noví členové výboru, že na výstavě, jež schůzi předcházela, nebyla v podstatě žádná propagace členské schůze, že se nás tam sešlo tak nějak akorát, protože začala až když skoro všichni odjeli,  že ti, co byli přítomni (tedy až na ty, co chtěli něco změnit) tak hezky a jednotně hlasovali... že body k jednání byly podivně prezentovány, že o členství ve výboru se ucházeli (a také uspěli) osoby, které - pokud jde o kompetenci - vyvolávali řadu otazníků (avšak pokud jde o kamarádčovstí pak nikoliv) a vůbec... Nevím, jestli nás mají dotyčné vlivné osoby za oslíky, ale bylo by dobré, kdyby si uvědomili, že časy, kdy si to všechno dělali tak nějak "pro sebe", mohou velice rychle skončit.