Zkoušky KJ Brno

13. června 2010 v 14:08 |  Výcvik
Enjoy dnes složila zkoušku ZOP na 99b. výborně, nejlepší výkon dne!
zkoušky1
Mám z naší holčičky velikou radost, protože cvičila opravdu bezvadně a ten jeden bodík, který šel dolů byl víceméně mojí vinou. Naproti tomu Arča, která skládala ZPU1 překvapivě nesplnila... vůbec jsem s tím nepočítala, ale prostě neměla svůj den. První ztráta přišla na hlídačce. První reakce na pokus o odcizení batohu (role zlodějky se ujala sama paní rozhodčí) byla v pořádku. Paní Martinů však zvolila chytrou taktiku, když zůstala po prvním pokusu bez hnutí stát těsně u Arči a pak šup, šlohla batoh. Takže za 5b. Další ztráta, tentokrát za plný počet - metrová překážka. Tady jsem s "nulou" počítala, protože Arča prostě se svýma kyčlema neskáče. S čím jsem ale nepočítala, bylo volno před přivoláním. Ještě mi nikdy nic takového neudělala, volno měla vždy spolehlivé. Tentokrát se ke mě dvakrát vrátila a já už tušila, že máme problém... teprve napotřetí to vyšlo. Nevím, co jí přelítlo přes nos, ale nejspíš jí rozhodil útěk Enjoy z auta, která se chvíli před tím protáhla pootevřeným oknem a zdrhla za námi na plac. Podezřívám jí, že se chtěla blejsknout a Arče to překazit, aby sama mohla být lepší : -)
Takže moje Arianka o 2 body nesplnila. Nejsem si jistá, jestli to budu s Arčou ještě opakovat, protože pohybové obtíže v souvislosti s její těžkou dysplazií jí omezují čím dál tím více. A vzhledem k jejímu věku se dá předpokládat, že to bude, navzdory podávání chondroprotektiv, stále horší. Pravděpodobně půjde Arča již do předčasného důchodu s tím, že si občas půjde zacvičit jen pro radost. To však neplatí pro Enjoy, kterou krátce před dovršením třetího roku života "osvítilo" a cvičí se s ní jedna radost. Aport, který nám donedávna dělal ještě problémy (předsednutí a výdrž do odebrání) je již zvládnutý, speciální cviky na zkoušky malých plemen zvládá s přehledem (kromě aportování klíčů na ZMP1, to se asi nikdy nenaučí), stopuje dobře. Nic jiného nám nebrání v tom, zkusit na podzim ZMMP, jen její plánované mateřství. Mám ještě chvilku na to popřemýšlet, zda se tento rok ještě nevěnovat výcviku a nekrýt až příští rok... ale léta utíkají a první porod v téměř čtyřech letech musím ještě důkladně zvážit. 
zkoušky2
zkoušky3
Foto ze zkoušek: Romana Macháčková

Jinak ve fotogalerii jsou nové fotografie z uplynulého týdne u Esterky, Enjoy, ve společných fotkách, u dětí a samozřejmě, jako každé jaro, také v kytičkách : -)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.