Září 2009

Pár nových fotografií...

28. září 2009 v 19:29 Aktuality
...přibylo do fotogalerie našich pejsků. Poslední letní prodloužený víkend byl jako stvořený pro celodenní pobyt venku a tak jsme ho strávili na vycházkách a na zahradě, kde se holky naposledy cachtaly v jejich bazénku. Hezkého počasí si spolu s nimi užíval i králík Honza, který s foxteriérkou Jessy vytvořil nerozlučnou dvojici a slunečný podvečer společně prožívali zalezlí pod králíkárnou : -)
V pátek jsme byli také s Enjoy za ovečkama u pana Koška, na což jsme se moc těšili. Bohužel mě Joy poněkud nemile překvapila, když při snaze o již trochu korigovanou práci, kdy byla na vodítku a pod dohledem pana Koška se již měla procvičovat poslušnost, ztrácela o ovce zájem. Zkrátka v okamžiku, kdy jsme se snažili, aby se od ovcí držela dál, aby se k nim přibližovala pomaleji a aby už její aktivita měla nějaký řád, vysvětlila si to kočička moje zřejmě tak, že se o ovečky nemá dál zajímat. Asi to byla chyba, šeltie prostě není borderka a já se měla držet svojí intuice a nechat jí zatím plně rozvinout to, co je v ní přirozené, protože tu poslušnost u ní budu mít vždycky. Bojím se teď co bude dál, sedmnáctého října jedeme na ZVOP a nezbývá než doufat, že jsem jí ovce neznechutila.
Naproti tomu v neděli jsme si s Enjoy vypracovaly pěknou stopu se dvěma lomy, šla moc pěkně s menším ověřením, ale celkově byla fajnová. Tuhle aktivitu zbožňuje, jen nikdy nechápe, že už je na konci.
Jessynku mám ode dneška roztrimovanou, přesto už teď jí to moc sluší.
Nové fotografie mají ve svých galeriích pochopitelně všechny naše holky, nejvíce jich ale přibylo Jessy a něco také do společného alba.

Klubová výstava šeltií Pardubice 5.9.09

6. září 2009 v 0:41 Aktuality
Těžké podchlazení a další výbornou 3 jsme si přivezli z klubové výstavy v Pardubicích. Silný vítr, zima a velmi dlouhé čekání na posouzení a na bonitaci nám z jinak skvělé akce, na níž jsme se velice těšili, učinili spíše tak trochu očistec. Byla mi taková zima, že jsem se pořád klepala, ani fotit jsem nemohla a tak nemám všechny třídy.
Samotné posuzování, či spíše výsledky v jednotlivých třídách nás pak mnohdy poněkud překvapily, ale to se prostě stává. Každopádně naše Enjoy opět po týdnu výborná 3, tentokrát nám byl vytknut ocas, resp. jeho nesení v pohybu, protože ona ho prostě bude nosit pěkně zvesela a nenechá si to vymluvit. Na bonitaci (na kterou byly stále fronty a na níž jsme se dostali až kolem 16 hodiny) jsme se nedozvěděli nic, co by nás překvapilo či spíše čeho bychom si nebyli vědomi a naše Enjoy byla uchovněna.
Fotografie z výstavy ( na některých je znát, že mi fakt byla strašná zima) jsou zde Klubová výstava Pardubice

Je mezi nimi i pár fotografií k tématu, které se probíralo na diskusním fóru na klubových stránkách. Zasvěcení budou vědět.