Srpen 2009

Podkost neděle 30.8.09

30. srpna 2009 v 20:20 Aktuality


V neděli odpoledne jsme se vypravili s Enjoy za ovečkami. Mělo to být její první setkání s nimi, tak jsme byli moc zvědaví, jaká bude její reakce a zda se v ní probudí nějaké vlohy. Od prvního okamžiku, kdy pan Koško stádo na louku přivedl, jevila o ovce velký zájem.
Zpočátku jsme stádo společně obcházely na krátkém vodítku, potom jí pan Koško připnul na dlouhé vodítko a obcházel stádo s ní, přičemž hovořil ke psu a ovcím jakousi pro mě naprosto neznámou řečí :-). Když začala být Enjoy aktivnější, pustil jí volně s připnutým vodítkem. Nějakou chvíli to vypadalo, že šeltička neví úplně jistě, co přesně má dělat a stádo jen obíhala, ale pak najednou, jako by se jí rozsvítilo a začala skutečně - slovy pana Koška - "pracovat". Vím, že ti, kteří již zkušeně pasou, by se možná pousmáli, ale mě nadchlo to její soustředění, samostatnost a zapálenost. Samozřejmě, že se nejednalo o skutečnou "práci", ovečky se nikam cíleně nevedly a často je Enjoy rozběhala, ale téměř u toho neštěkala, pracovala úplně sama, když se nějaký kus trošičku oddělil, bylo vidět, že ho instinktivně tlačí zpět. Vystupovala sebevědomě, jako by na pastvině byla odjakživa. Jednou se proti ní postavil beran (nebyl teda o moc větší než ona), pak se zvláštním způsobem se přikrčila, vykročila proti němu a nevím, co mu přitom říkala, ale asi to bylo něco peprnýho, protože vzápětí se beran otočil a pokračoval v pasení. Za ovcemi pak běžela až do ovčína a my museli na louce čekat až se vrátí. Moc se mi to líbilo, naší šeltičce taky a já na ní viděla, jak je skutečně ve svém živlu. Takže 17. října jedeme na zkoušky vloh, a jak řekl pan Koško, když předvede to co dneska, neměl by být problém zkoušku složit. Už se moc těšíme!

MVP Mladá Boleslav

29. srpna 2009 v 12:36 Aktuality
Z výstavy v Mladé Boleslavi jsme přijeli se známkou výborná 3. Zatímco o vítězce naší třídy měl pan rozhodčí vcelku jasno, o tom, koho postavit na druhé místo a zadat reservní CAC poměrně dlouho přemýšlel. Když nerozhodl ani věk ( obě soupeřky jsou narozené ve stejném roce i ve stejném měsíci), rozhodla - slovy pana rozhodčího - "momentální bohatost" srsti, v které jsme byly předstiženi. Pravdou je, že Enjoy není momentálně v srsti, což jistě souvisí i s tím, že je nedlouho po hárání a předchozím masivním línání a i když hodně dorostla, pořád to ještě jaksi "není ono" (tedy mě se líbí pořád, ale pan rozhodčí měl jiný vkus). Co mě na této výstavě poněkud překvapilo bylo to, že se nekontrolovaly zuby, což se mi snad ještě nikdy nestalo.

Do rubriky VÝSTAVY přidány posudky ze všech dosud absolvovaných výstav.

Podkost - návštěva u oveček

21. srpna 2009 v 13:59 Aktuality
Příští neděli, tj. 30.8.2009 se jedeme s Enjoy podívat k panu Koškovi na Podkost na ovečky. Máme to jako malý trénink před plánovanými zkouškami, které chceme skládat 17.10. tamtéž. Uvidíme, jak se naše šeltička bude k ovečkám mít. Pokud by někdo měl zájem, můžeme se domluvit a může jet také, avšak vzhledem k tomu, že pan Koško má čas až odpoledne, jsme domluveni až na sedmnáctou hodinu, takže je třeba počítat s pozdějším návratem domů. Počítám, že optimum by byli asi tak tři, čtyři psíci. Zájemci pište na mail.

Celkem nic nového....

19. srpna 2009 v 16:51 Aktuality
Připravujeme se na MVP do Mladé Boleslavi a především na bonitaci do Pardubic, která se bude konat o týden později. Na 17.10. jsme naplánovali výpravu na Podkost, kde se pokusíme složit ZVOP. U příležitosti návštěvy veterinární kliniky jsme Enjoy nechali zkontrolovat nožky - bez jakéhokoliv nálezu.