Leden 2009

Celkem nic se neděje...

29. ledna 2009 v 22:57 Aktuality
Uff, to jsem si zase dala, založit si blog... Já starej flink... no nic, dala jsem se na boj, tak alespoň jednou za čas něčím přispěju. Pro všechny naše chovatele povinná zpráva o jejich odchovancích - všichni jsou zdraví, mají se čile k světu i k žrádlu, srst se leskne a všude se válí, odchovanci taktéž. Obě čubiny hárají a jsou zrovna v nejlepším, čímž mají místní psi o zábavu postaráno. V této souvislosti jsem dnes učinila velmi zajímavý a zásadní poznatek o tom, že i hranice Arianiny disciplinovanosti a poslušnosti má svou mez. Tím jsem se přesvědčila o tom, že ani jí nelze v tomto choulostivém období důvěřovat. Stalo se to poprvé v jejím životě a to dnes odpoledne. Vydala jsem s oběma háravýma čubinama (chtěla jsem původně vzít i Jessy, ale to už jsem sebekriticky uznala, že by to bylo moc), malým Kubou a fotovýbavou na odpolední vycházku do přírody. Na našem oblíbeném herním místě nás doběhnul sousedův pes - chronický útěkář - a zcela nekompromisně a bez mého svolení se rozhodnul, že si začne s Arianou. V první chvíli jsem byla ráda, že se jako první nerozhodnul pro Enjoy, která je mu velikostně blíže a tedy by bylo méně času na zásah. Věřila jsem, že než zabezpečím Enjoy tak Arianu odvolám k sobě a získám nad situací kontrolu. Ale kdeže! Hlasivky bych si mohla vyřvat - příroda byla mocnější. Poprvé mi moje zlatíčko absolutně odmítlo poslušnost. To už jsem začala propadat panice, neboť pes na ní vyskočil a Arča mu to usnadňovala a zřejmě mu ještě našeptávala ať pohne, než jim to zkazím. Já v jedné ruce Joyinu, na krku skoro dvoukilový foťák, kolem lítal splašenej Kuba - no děs. Nakonec se mi podařilo situaci vyřešit a psa velmi důrazně zahnat, takže vše mělo šťastný konec (tedy pro mě, Arča byla dost nasupená). Ještě nějakou dobu nás sice cestou sledoval, ale nepřiblížil se už blíže, než zhruba dvěstě metrů.
Zkrátka, Ariana mi dala jasně najevo, že s vnuceným celibátem již ztrácí trpělivost, že by si taky jednou za život chtěla užít a že za současných okolností bere všechno. Jo holka, máš smůlu.

Z výše uvedeného ještě vyplývá, že v Brně vystavovat nebudeme.

Nové fotografie

29. ledna 2009 v 22:17 Aktuality
Máme ve fotogalerii nějaké nové fotografie. Některé jsou tam již opravené po nedávném nedorozumění s našim monitorem. Teď by však již měly fotky vypadat koukatelně na většině monitorech, kdyby však přeci jen nějaké problémy byly (příliš tmavé nebo příliš světlé), neváhejte nás kontaktovat.